За даними слідства, «схему» привласнення колишній депутат організував на початку 2015 року у чіткій координації з політичним керівництвом РФ.

Депутату «ОПЗЖ» Віктору Медведчуку та чотирьом його спільникам повідомили про підозру в заволодінні нафтопроводом «Самара-Західний напрямок». Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі

Нафтопровід «Самара-Західний напрямок»

За інформацією правоохоронців, після розпаду СРСР нафтопродуктопровод «Самара-Західний напрямок» залишився у власності РФ. З 2005 року Україна через суди доводила своє право на володіння ним. У 2014-2015 роках це право підтвердили суди вищої інстанції. 

У квітні 2015 року суд в Рівному за одне засідання повернув трубу дочірній компанії РФ – ТОВ «ПрикарпатЗахідтранс» через нібито «нововиявлені обставини», чим фактично скасував завершену націоналізацію стратегічного нафтопроводу.

Розслідуванням встановлено, що до незаконного заволодіння нафтопроводом Медведчук залучив експерта, який надав завідомо неправдивий висновок, який використали в суді.

«Для легалізації привласненого обʼєкту шляхом проведення ряду операцій його було продано підконтрольному субʼєкту господарювання, зареєстрованому у Швейцарії, який став формальним власником, а керівництво здійснювалося через ТОВ “ПрикарпатЗахідтранс”», – ідеться в повідомленні.

За даними слідства, коли було встановлено контроль на викраденими активами, двоє спільників отримали керівні посади у цьому підприємстві та проводили необхідні маніпуляції, ще двоє займалися іншою незаконною діяльністю.

Отримані прибутки підозрювані виводили на рахунки афілійованих зарубіжних компаній та розподіляли між собою.

У чому підозрюють Віктора Медведчука та його спільників

У помешканнях підозрюваних правоохоронці провели обшуки. Медведчуку оголосили про підозру:

  • в організації заволодіння чужим майном, набутті, володінні та використанні коштів, одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів;
  • зловживанні своїми повноваженнями особою, яка здійснює професійну діяльність, пов’язану з наданням публічних послуг, а також організації завідомо неправдивого висновку експерта в суді, вчиненого організованою групою.

Троє його спільників отримали підозру у пособництві до нелегального заволодіння коштами в особливо великому розмірі, четверти підозрюється у пособництві до заволодіння чужим майном через зловживання своїм службовим становищем та введенні в оману суду за допомогою неправдивого висновку експерта.

Спільники Віктора Медведчука / Фото: Харківська обласна прокуратура

Нагадаємо, взимку 2021 року Рада національної безпеки та оборони запровадила санкції проти Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, однак 26 лютого, після початку повномасштабного вторгнення вдома його не виявили. 2 березня Медведчука оголосили у державний, міждержавний та міжнародний розшук. Вже у квітні 2022 року при спробі незаконного перетину кордону України. його затримали. Звинувачений у державній зраді Медведчук був переданий Росії в рамках обміну полоненими у вересні 2022 року.

Читайте також