Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) забезпечило надходження до державного бюджету України чергового траншу в розмірі 747,5 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба АРМА.

Нацагентство передбачило в договорі управління з ПАТ «УКРНАФТА» надходження до державного бюджету в розмірі 90 % від отриманого прибутку, тому вдалося забезпечити надходження коштів.

«Йдеться про управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, а саме: корпоративних прав у статутному капіталі ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння», — зазначила пресслужба.

Агентство ініціювало додаткове розпорядження уряду про перерозподіл 7 акцій акціонерів. Саме це дало можливість ПАТ «Укрнафта» здійснити збір акціонерів та перерозподілити дивіденди швидше.

«Перший крок зроблено. Водночас Національне агентство веде системну роботу щодо забезпечення продовження дії договору управління та сталості надходжень. Зокрема, щодо поновлення процесу видобутку газу на Сахалінському родовищі», — наголосила Олена Дума.

Водночас очільник Нафтогазу Олексій Чернишов в інтерв’ю LB.ua зазначив, прокоментував, що через зупинку Сахалінського родовища Україна втратила 600 млн кубометрів газу з прогнозованого балансу.

«Ліцензії зараз не працюють, родовище зупинене. Це зрадлива ситуація. Ми втратили з прогнозованого балансу 600 млн кубометрів газу», — каже Чернишов.

І на відновлення видобутку на цьому родовищі — у разі відповідного рішення — знадобиться час.

Нагадаємо, понад пів року Сахалінське нафтогазоконденсатне родовище на Харківщині не працює. Через це Україна втрачає близько 1 мільярду кубометрів газу щороку. Для розблокування роботи родовища народні депутати подали законопроєкт. Однак пізніше члени профільного комітету з питань екологічної політики та природокористування подали ще один, альтернативний, законопроєкт.

Журналіст Ґвара Медіа звернувся до представників Комітету з питань екологічної політики та природокористування за роз’ясненнями. Запити були надіслані на нардепів, які представляють Харківську область — Павла Якименка, Олега Бондаренка та Олександра Фельдмана. Поки що тільки останній надав відповідь. Детальніше – за посиланням.

Читайте також

  • Сахалінське нафтогазоконденсатне родовище розташоване на території Богодухівського району Харківської області. Це один з найбільших майданчиків вуглеводнів в Україні, який міг би давати Україні 1 мільярд кубометрів газу щороку. Але вже понад пів року воно не працює. Що могло б дати родовище країні та громаді і які можливі причини зупинки видобутку, намагались дізнатись журналісти Цензор.НЕТ та Ґвара Медіа.