Фото: Малинська міська рада

Маніпуляція. «Шпалери» з фотографій загиблих: в українському селі майже всі загинули на війні

Алєся Ященко - 19 Січня 2024 | 08:01

Наратив «Україна програє війну» просувається пропагандою зокрема через тези про колосальні втрати. Так цього разу нам трапилась новина про те, що в українському селі з населенням 500-600 людей, більшість загинула «внаслідок мобілізації». Що сталося насправді – читайте у нашому аналізі.

Що сталося? 

Telegram-канал «Укропский фреш» (архів)  поширив новину про те, що в одному з сіл в Україна з’явились «шпалери» з фотографій загиблих на війні. Фейкороби стверджують, що до початку повномасштабного вторгнення у населеному пункті проживали 500-600 людей.

«Зараз в селі лише пенсіонери та співробітники адміністрації. Проте багато плакатів та, навіть, квіти», – дописує «Укропский фреш».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Насамперед ми з’ясували, що така Стіна пам’яті знаходиться не у селі, а у місті Малин Житомирської області. Світлини біля меморіалу нам вдалось знайти на сторінці міської ради Малину.

На пам’ятних плакатах написано «Герої Малинщини в серцях».

Ми звернулись за коментарем до Малинської міської ради. Так, головний спеціаліст з організаційної роботи та по зв’язках з громадськістю Сергієнко Галина телефоном повідомили, що на Стіні пам’яті у місті Малин вшановують пам’ять загиблих бійців усієї Малинської територіальної громади. 

За даними порталу «Децентралізація» до складу громади входить 77 населених пунктів. А на сторінці міської ради вказано, що станом на жовтень 2021 року орієнтовна кількість населення – 37 863 осіб.

Також Сергієнко Галина зазначила, що на Стіні пам’яті вшановують не лише загиблих під час повномасштабного вторгнення, а протягом усієї російсько-української війни починаючи з 2014 року.

Тож фейкороби зманіпулювали чутливою темою для того, щоб просунути тезу про колосальні втрати.

Висновок: маніпуляція

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.