Фейк. У жителів Сумської області відбиратимуть дітей

Фейк. У жителів Сумської області відбиратимуть дітей

Василина Гав'як - 16 Cерпня 2024 | 18:57

Мережею шириться інформація, нібито у жителів Сумської області відбиратимуть дітей. Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно у жителів Сумської області, які не хочуть евакуюватися, силою забиратимуть дітей. Допис з такою інформацією опублікував (архів) Telegram-канал «Укропский фреш»: 

«Київський режим не хвилює: якщо батьки не хочуть їхати, то поїдуть діти. І це не обговорюється. У яких умовах будуть жити діти, відірвані від батьків – здогадайтеся самі».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Про джерело

Telegram-канал «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» згідно з інформацією Центру протидії дезінформації спільно з Кібердепартаментом СБУ є 298-м у «Списку інструментів поширення ворожої дезінформації».

Фото

Автори допису використали у своєму дописі скриншот з трансляції каналу FREEDOM, в якій брала участь заступниця очільника МВС Катерина Павліченко.

На знімку видно дату та час трансляції – 17:22 29 жовтня 2022 року.

Ми знайшли (архів) цей уривок трансляції. Тоді посадовиця розповідала про злочини сексуального характеру російських окупантів у Київській області.

Чому автори допису використали цей скриншот у дописі про «примусове відібрання дітей у жителів Сумської області» ми не змогли знайти відповідь.

Відібрання дітей

Заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко в інтерв’ю (архів) «Укрінформ» заявила, що поліцейські проводять масштабну інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо необхідності евакуації з небезпечних регіонів, але бувають випадки, коли дорослі, також батьки з дітьми  відмовляються від евакуації:

«Як от із родиною Еліни Федоренко з Авдіївки. Дівчинка померла від серцевого нападу.  Хоча цього можна було б уникнути, якби батьки вчасно погодилися на евакуацію. Якщо батьки або інші дорослі відмовляються від такої евакуації, то працівники поліції змушені вживати певних правових заходів».

Катерина Павліченко наголосила, що пріоритет безпека дітей, а не покарання батьків:

«Проте інколи щодо батьків складають адмінматеріали  за невиконання ними обов’язків щодо виховання дітей. У деяких випадках уже настає кримінальна відповідальність коли йдеться, наприклад, про залишення в небезпеці».

Про евакуацію

З населених пунктів п’яти громад Сумського району проводиться обов’язкова евакуація, йдеться про 6 тисяч цивільних, серед них 425 дітей, повідомили (архів) 7 серпня у Сумській ОВА.

«У першу чергу, безумовно, завдання поставлене щодо евакуації сімей з дітьми. Наразі підготовлені місця, де вони будуть мешкати у найбільш безпечних місцях, які можливо сьогодні визначити і виділити для цієї категорії громадян», наголосив начальник ОВА Володимир Артюх.

Отже, про відбирання дітей у батьків, які не бажають евакуюватися з небезпечних районів Сумщини, взагалі не йдеться.

Наголосимо, що евакуація проводиться для того, аби зберегти життя людей, що знаходяться у небезпеці через російську агресію. І коли росіяни просувають тези щодо злочинної влади, що здійснює примусову евакуацію, вони не вказують реальну причину через яку ця евакуація здійснюється. Не вказують про їхні обстріли цивільної інфраструктури та домівок місцевих жителів, через які і гинуть мирні мешканці, і зокрема діти.

Примусову евакуацію домовиться здійснювати саме з метою захисту дітей. Нагадаємо, що через російську агресію станом на 1 червня 2024 року на Сумщині загинули 13 дітей:

  • у 2022 році загинули 9 дітей: зокрема 5-річний Кирил, 10-річний Єгор та 15-річний Артем з Сум загинули разом з батьками та бабусею 7 березня 2022 року. Тоді російські військові з літака скинули авіабомбу. Також через російські атаки загинув 7-річний Вадим з Сум, 7-річна Аліса з Охтирки, 1-річний Єфрем з Лебедина, 13-річний Ярослав та 15-річний Максим з Тростянця, 15-річний Богдан з Білопілля.
  • У 2023 році загинули чотири дитини: 4-річний Дмитро з Білопілля, 13-річна Софія з Угроїдів, 16-річний Роман з Пожні та 7-річна Богдана з Середина-Буди.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.