Маніпуляція. Латвія не може відремонтувати міст без росіян

Маніпуляція. Латвія не може відремонтувати міст без росіян

Василина Гав'як - 28 Cерпня 2024 | 07:51

Мережею шириться інформація, нібито у Латвії не можуть відремонтувати найбільший вантовий міст через брак фахівців, а саме росіян. Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно у Ризі, столиці Латвії, не можуть відремонтувати вантовий міст, бо такий обсяг робіт можуть виконати лише російські фахівці, яких «вигнали» з країни. Допис з такою інформацією опублікував (архів) Telegram-канал «ЫЫХУ Москвы»: 

«Досвіду в ремонті таких мостів в Латвії немає. Треба вигнати ще більше росіян має допомогти».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Почнемо з того, що у Ризі дійсно планують відремонтувати Вантовий міст. Так, балтійський центр журналістських розслідувань пише, що ризька влада оголосила (архів) тендер на реконструкцію Вантового моста. 23 липня дума оголосила, що конкурс закінчився безрезультатно, адже заявку подав лише один підрядник з надто високим бюджетом – 97,5 мільйонів євро, тоді як влада планувала витратити 42 мільйони.
Того ж дня у думі заявили, що оголосять новий тендер, правила якого будуть розроблені так, аби участь в тендері взяли більше претендентів. 

Міський голова Риги Вілніс Кірсіс, 15 серпня, зазначив (архів), що досвіду в ремонті таких великих вантових мостів Латвії не вистачає, адже цей міст єдиний і найбільший у країні. Також, за його словами, навіть на європейському рівні організацій з таким досвідом можна перерахувати на пальцях однієї руки.

Отже, Рига справді має складнощі з вибором фахового підрядника, який зможе виконати ремонт найбільшого вантового мосту країни та в рамках вартості, що передбачена латвійською владою. Проте, як би того не хотілося росіянам, про них взагалі не йдеться. Липневий тендер на реконструкцію Вантового мосту завершився безрезультатно, через те, що єдина пропозиція виявилася надто дорогою. Разом з тим міська влада проведе ще один конкурс з лояльнішими умовами, який розширить коло тих, хто зможе взяти участь у тендері.

Наратив про те, що без росіян нічого не вдається і скрізь погано крім Росії, постійно просувається в медіапростір. Проте, як можемо бачити, безліч країн будують мости. Так, до прикладу у 2022 році Туреччина відкрила міст через протоку Дарданелли. Його будівництвом займалися турецькі та південнокорейські компанії. Новий міст отримав найдовший головний проліт – відстань між двома вежами – серед усіх підвісних мостів у світі – 2023 метри. Його башти мають висоту 318 метрів, а загальна довжина мосту становить 4,6 км.

Висновок: маніпуляція

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.