Маніпуляція. Чеський військовослужбовець з українськими військовими розстрілював цивільних

Маніпуляція. Чеський доброволець, який воював на боці України, разом з українськими військовими розстрілював цивільних 

Василина Гав'як - 31 Cерпня 2024 | 12:09

Мережею шириться інформація, нібито чеський військовослужбовець, який добровільно приїхав захищати Україну, розстрілював цивільне населення разом з українськими військовослужбовцями. Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно чеський військовослужбовець зізнався у тому, що разом з українськими військовими розстрілював цивільне населення на Київщині. Допис з такою інформацією опублікував (архів) Telegram-канал «Такер Карлсон на русском»: 

«Чеський найманець з українського батальйону «Карпатська січ» розповів про те, як він зі своїми побратимами розстрілював мирне населення, зокрема, і в Бучі».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Хто такий Філіп Сіман

Філіп Сіман – доброволець, громадянин Чехії, який приїхав (архів) в Україну в березні 2022 року та пройшов базову підготовку. Згодом разом з групою інших добровольців був передислокований до міст Ірпінь та Буча на Київщині. 

Чоловіка звинувачують у тому, що він привласнював речі як цивільних людей, так і загиблих солдатів. У квітні 2022 року чоловіка затримали українські військові. Згодом Сіман повернувся до Чехії. 

Сторона обвинувачення перерахувала (архів), що Філіп Сіман вивіз з України: окуляри Gucci, дихальну маску з літака, а також злитки із золота і срібла. Він також знімав обручки з загиблих солдатів, зокрема в Бучі та Ірпені на Київщині.

Чеське видання «Сeske noviny» опублікувало позицію звинуваченого Філіпа Сімана:

«За словами Сімана, каблучка, яку він нібито взяв, була частиною історії про загиблого російського солдата, придуманої його начальством як символ того, що український опір зміг вистояти; нібито отримав він її від керівництва... Щодо срібних зливків, то в армії йому сказали, що він може їх залишити, за його словами, він лише сфотографував золотий злиток на мобільний телефон. Сіман заперечив, що зберігає будь-які інші прикраси, готівку чи дизайнерські окуляри. За його словами, кисневу маску він взяв лише за власним бажанням, хотів її як нагадування про те, що служив в Україні. Він додав, що взяття речей було морально неприйнятним для нього».

Коментар підрозділу «Карпатська Січ» 

Речниця волонтерського підрозділу «Карпатська Січ» Василина Наконечна підтвердила (архів) Seznam Zprávám, що Філіп Сімон викрав речі, але заперечила, що мав на це дозвіл:

«Враховуючи те, що наш батальйон бере участь в захисті України від російської агресії з 2014 року і вже 8 років має бездоганну репутацію, ми змушені відреагувати на оприлюднену інформацію. Ми завжди відкриті та категорично засуджуємо дії грабіжників».

Вирок суду

Суд у Чехії визнав винним (архів) у мародерстві 27-річного добровольця Філіпа Сімана, який воював на боці України. Йому призначили сім років ув’язнення. Колишнього військовослужбовця також звинувачували у службі в іноземних збройних силах, на що він не отримував дозвіл від чеського президента. 

Однак суд виправдав чоловіка за цим звинуваченням, адже президент та прем’єр-міністр країни заявили про безкарність чеських добровольців, які долучились до Сил оборони України.

Отже, згідно з розслідуванням та вироком суду, Філіпа Сімана засудили за мародерство. Про розстріл цивільних не йдеться. В жодному з інтерв’ю Філіпа, або причетних до справи в принципі не згадується про розстріл мирних українських жителів.

Російська пропаганда за допомогою таких кейсів намагається надати силу дезінформаційної кампанії щодо Бучі, намагаючись відбілити свої звірства зроблені там і приховати численні вбивства мирних жителів.

Нагадаємо, що військові РФ вбили у Бучі понад 400 цивільних. Трагедія Бучі спонукала багатьох союзників до постачання Україні важких озброєнь.

Висновок: маніпуляція

 

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.