47% українців мають позитивні очікування від угоди про корисні копалини, яку нещодавно Україна підписала зі США. Ще 22% респондентів говорять про негативні наслідки.

Про це свідчать дані результатів опитування Київського міжнародного інституту соціології [КМІС – ред.].

Там також зазначили – 19% опитаних вважають, що підписання Угоди ніяк не вплине на Україну. Решта 12% не змогли визначитися з відповіддю.

Очікувані наслідки від підписання угоди / Фото: КМІС

Найбільше позитивних очікувань від угоди про надра мають у центрі країни – 52%, та на півдні – 50%. Водночас на сході найбільше українців, які зазначили, що угода ніяк не вплине – 27%.

Сприйняття наслідків Угоди про копалини у розрізі регіону / Фото: КМІС

Крім того, у дослідженні проаналізували ставлення українців до угоди про копалини залежно від того, кому з публічних осіб вони довіряють.

Прихильники Сергія Притули та Олексія Гончаренка мають найбільше позитивних очікувань – 56% та 55% відповідно. Натомість лише 26% прибічників Юрія Бойка позитивно оцінюють наслідки підписання угоди. Третина з них (32%) очікують скоріше негативних наслідків.

Сприйняття наслідків Угоди про копалини у розрізі тих, хто довіряє окремим українським публічним особам / Фото: КМІС

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з питань міжнародної політики підтримав ратифікацію угоди про корисні копалини, яку нещодавно підписали зі Сполученими Штатами. Угоду мають розглянути у парламенті 8 травня. Також рішенням комітету було внесено пропозиції у текст угоди, зокрема про дію угоди на всій території України в рамках міжнародно визнаних кордонів.

Читайте також