За 2022 рік до органів соціального захисту населення надійшло 2461 звернення стосовно домашнього насильства, з них 2008 щодо жінок, 415 – чоловіків та 38 – дітей.
Про це повідомили в Харківській обласній військовій адміністрації.
Наразі в області працює дві спеціалізовані установи, куди можна за допомогою дорослим, які постраждали від насилля: Центр допомоги жінкам та Кризовий соціальний центр для жінок, розташований у Лозівському районі.
Для дітей діє дві відповідні установи: Харківський обласний центр соціальної підтримки для дітей та сімей «Гармонія» і «Харківський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей».
Також з 2022 року у Мереф’янській громаді працює Денний центр соціально-психологічної допомоги, при якому створено кризову кімнату для постраждалих людей.
Крім того, в регіоні діє 10 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства.
«Наразі в регіоні злагоджено працюють усі суб’єкти взаємодії, що здійснюють заходи, направлені на запобігання та протидію домашньому та гендерно обумовленому насильству. Це питання було актуальним у роботі ОВА в мирний час і ще більше набуло актуальності під час військової агресії рф проти України, коли вже маємо в області випадки насильства з боку військовослужбовців країни агресора», – розповів Олег Синєгубов.
Варто зазначити, що цілодобово працює Національна «гаряча лінія» з запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації, до якої можна зателефонувати за номером: 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер з мобільного).
- В Україні запустили додаток для виклику поліції у випадках домашнього насильства.
- Домашнє насильство під час війни. Як запобігти, розпізнати та куди звертатися.
Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.