Сьогодні, 28 серпня, Рада оборони області дала дозвіл органам місцевого самоврядування Красноградського району самостійно ухвалювати рішення про форму навчання школярів за умови дотримання відповідних вимог.

Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов під час брифінгу.

За його інформацією, наразі у Харківській області лише території Красноградського району вважаються умовно безпечними та не перебувають під загрозою можливих бойових дій.

«Красноградський район — єдиний виведений із можливої зони бойових дій. Тобто він не має такого статусу. Відповідне рішення було прийнято профільним міністерством з Реінтеграції та затверджено на Раді оборони області», — пояснив Синєгубов.

При цьому для очного навчання в цьому районі необхідно також прийняти рішення педагогічної ради закладів освіти, підтвердити згоду батьків здобувачів освіти та наявність захисник споруд цивільного захисту.

«Якщо ми говоримо про Красноградський район, то там відновлення навчального процесу можливе навіть за наявності найпростішого укриття у закладі освіти. Однак, знову ж таки, відповідне рішення має прийняти адміністрація району та кожен навчальний заклад окремо», — пояснив начальник ОВА.

Список навчальних закладів, які відновлять офлайн, планують оприлюднити на цьому тижні.

Відповідаючи на питання журналіста Ґвара Медіа стосовно формату навчання в Красноградському районі, Синєгубов підкреслив, це рішення має прийняти кожен заклад освіти самостійно. Однак за умови тривалих повітряних тривог, «як було раніше, 40-50 годин», самі заняття для школярів можуть проводитися одразу в укриттях.

Начальник ОВА додав, щодо інших населених пунктів Харківщині, навчання там можливе лише за наявності захисних споруд, які відповідають усім встановленим вимогам, зокрема розпорядженню ДСНС.

Раніше також офлайн навчання планували відновити у Лозівському районі, однак наразі відповідне рішення відклали через безпекову ситуацію.

Більше про навчальний процес 2024-2025 років

Міністерство освіти і науки України затвердило наказ № 1112 «Про порядок та умови здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах в Україні».

Документ визначив умови для повернення якомога більшої кількості учнів до очного навчання за наявності укриттів та вимоги для функціонування дистанційних класів. Серед таких регіонів — Харківщина.

Наказ є частиною комплексної політики «Школа офлайн», яку реалізує Міністерство освіти і науки України спільно з віцепрем’єр-міністром Михайлом Федоровим. Політика має на меті повернути дітей до очного навчання, а також поліпшити якість дистанційної освіти.

Для повернення до очної / змішаної освіти потрібно кілька умов:

  • наявність укриття в школі або на відстані не більше ніж 500 метрів від нього;
  • матеріально-технічне забезпечення, достатнє для організації змішаного навчання;
  • для областей: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської (крім тимчасово окупованих територій) — рішення ради оборони області або розпорядження керівника ОВА, рішення педагогічної ради щодо виведення учнів на очне навчання. Наразі прийняття відповідного рішення для Харківщини триває.

Нагадаємо, раніше журналісти Ґвара Медіа розповідали, що приватну Авторську школу Бойка у Харкові позбавили ліцензії. Це повʼязано з тим, що навчання у цій школі не було безпечним для школярів, адже заклад продовжував навчати дітей в офлайн-форматі не в захисній споруді.

Крім того, цей навчальний заклад 23 червня 2024 року зазнав удару російською авіабомбою.

Однак, за інформацією ОВА, цей навчальний заклад не позбавили ліцензії, а лише призупинили її дію до початку вересня.

Повідомляється, за умови побудови школою протирадіаційного укриття, заклад зможе продовжити надавати освітні послуги для школярів Харкова.

Читайте також

  • Лише 28% закладів освіти на Харківщині мають укриття: будівництво нових споруд триває.
  • Міносвіти запустило гарячу лінію «Школа офлайн» щодо безпеки дітей в школі.