Цей показник виріс удвічі, порівняно з минулим роком, свідчать результати дослідження Соціологічної групи Рейтинг.
Політичні зміни
Водночас абсолютна більшість опитаних (94%) ідентифікує себе як громадян України — за рік їх кількість зросла на 18%. Головна емоція, яку відчувають респонденти, думаючи про країну — це гордість. Цей показник виріс більш ніж вдвічі, внаслідок героїчного спротиву українського народу, і наразі складає 75%.
Крім цього, дослідники зафіксували значне зростання суспільної самооцінки. Більшість опитаних оцінили положення України вище середнього — 4,6 бала з 7 максимальних. Дві третини — оцінили майбутні перспективи України на найвищому рівні та переважна більшість (95%) вірить в перемогу.
Кожен п’ятий перейшов на частіше використання української мови за час повномасштабної війни.
Суспільні зміни
Погляди українців все більше відповідають європейським цінностям:
- підтримка смертної карти зменшилась з 52 до 42%;
- до ЛГБТ спільноти позитивно-нейтральне ставлення зросло з 53 до 64%;
- а до чайлдфрі — з 57 до 67%.
Українці менше стали вірити в Бога, наразі таких 55%. Натомість покращили розуміння того, яким правилам слідувати та у що потрібно вірити сьогодні. Стан деморалізованості зменшився з 72 до 48%.
Опитування проводили в три етапи серед 1623 респондентів віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. У період з 4 по 13 лютого 2023 року. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України.
- Як змінилося життя українців з 24 лютого.
Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.