Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації та медицини рекомендував Верховній Раді України прийняти урядовий законопроєкт №7475 «Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis)», повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Цей проєкт регулює використання рослин роду коноплі в медичних, промислових цілях, а також для наукової та науково-технічної діяльності.
Його метою є розширення доступу пацієнтів до лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, що виникли внаслідок війни. Законопроєкт має полегшити доступ до канабісу та його похідних для медичних цілей і проведення наукових досліджень.
Зокрема, проєкт передбачає:
- установлення умов для легального обмеженого обігу канабісу, смоли канабісу, екстрактів і настойок канабісу, а також для медичних та науково-технічних цілей;
- встановлення контрольованого обігу рослин роду коноплі відповідно до міжнародних стандартів;
- визначення вимог для осіб, які можуть займатися обігом рослин роду коноплі;
- дозвіл на використання канабісу та його похідних;
- покращення медичного обслуговування населення, забезпечуючи доступ до більш ефективних методів лікування та знеболювальних засобів.
Довідка
Верховна Рада декілька разів намагалася легалізувати медичний канабіс:
- У травні 2019 року був зареєстрований проєкт закону 10313, але він був скасований після розпуску парламенту президентом Зеленським.
- 2 червня 2021 року зареєстровано новий проєкт 5596 з легалізації канабісу у медичних та науково-технічних цілях на підтримку електронної петиції.
- 13 липня 2021 року Зеленський скликав позачергове засідання, де розглядалася ця ініціатива, але вона не пройшла на першому читанні.
- 10 червня 2022-го був зареєстрований урядовий законопроєкт №7457 про медичний канабіс, який у лютому цього року рекомендував прийняти профільний комітет.
- 28 червня 2023 року президент виступив за чесну легалізацію медичного канабісу, і 13 липня 2023 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт.
Читайте також
Уряд України спростив ввезення безпілотників. Окремо спростили імпорт сировини для виробництва боєприпасів та бойових частин БПЛА.