Комітет Верховної Ради України з питань бюджету схвалив доопрацьований законопроєкт про державний бюджет України на 2025 рік. Тепер його рекомендовано ухвалити у другому читанні та в цілому.
Про це повідомила Голова Комітету з питань бюджету Верховної Ради України Роксолана Підласа.
За інформацією Підласої, серед змін — залишили 4% податку на доходи фізичних осіб (крім військового) в громадах (тобто, загалом буде 64% для громад) для розрахунків за комунальні послуги та енергоносії. За її словами, це означає, що скасують субвенцію обласним бюджетам на покриття різниці в тарифах на 12,2 мільярда гривень.
Крім того, прифронтовим громадам дозволять не перераховувати кошти з місцевого до державного бюджету для вирівнювання податкоспроможності територій. Загалом на це передбачено 593 мільйонів гривень.
А також:
- 90 мільярдів гривень кредитних коштів надійдуть до державного бюджету від Великої Британії лише на покриття військових видатків, а саме — закупівлю зброї. Їх віднесли до зовнішніх запозичень і видатках Міноборони.
- «Укрзалізниця» отримує 128 мільйонів гривень на співфінансування європейського проєкту розвитку залізничної інфраструктури, (співфінансування — обов’язкова умова надання європейських коштів).
- 277,1 мільйона гривень виділити Національній академії наук, зокрема на дослідження у військовій галузі.
- Виключити можливість політичним партіям купувати військові облігації внутрішніх державних позик.
- Виключити зобов’язання лікарням тримати гроші на рахунках у казначействі.
Голосування
За пропонований Держбюджет проголосували 24 члени комітету, однак ще троє утрималися і депутат Олексій Гончаренко проголосував проти.
«Єдиний голос проти – мій. Поправка моя, щоб витрати з ремонту доріг віддати на армію, — не пройшла. Кешбек, захмарні зарплати деяким чиновникам та інше — залишилося. В бюджеті залишаються гроші на марафон [на телемарафон заклали 1,5 мільярда гривень — ред.], але немає підняття зарплат і соціальних виплат. Це дуже поганий бюджет, який я точно не підтримую», — написав Гончаренко.
Водночас народний депутат Ярослав Железняк зазначив, 90 млрд грн – це гроші, які Велика Британія дає Україні в рамках 50 млрд доларів від G7. І вони «прямо закладені» на спецфонд на оборонні видатки.
«Це, напевно, перший такий випадок, коли міжнародна допомога в такому обсязі прямо компенсує видатки суто військового характера. Я б сказав, дуже гарний прецедент та приклад для наслідування іншими країнами-партнерами», — сказав Железняк.
Читайте також
- У 2025 році в Україні на дрони закладено 775 мільярдів гривень — Зеленський.
- Уряд виділив понад 55 мільярдів гривень на виробництво військової техніки.