Командувач Національної гвардії України Олександр Півненко вважає, що російські війська через місяць-півтора не зможуть більше вести активні штурми на одразу багатьох напрямках та стануть в оборону.

Про це він сказав в інтервʼю для Укрінформ.

Півненко зазначив, що наступальні можливості РФ не безмежні. До того ж, вона вже зазнала чимало втрат. Тож за місяць росіяни змінять тактику — перейдуть в оборону. Однак Україна, на думку командувача, за цей час має сформувати підрозділи та підготувати їх.

Він також прокоментував дані від західних аналітиків про те, що ситуація з фортифікаціями в Україні, нарешті, покращується. Півненко сказав, що коли стаєш в оборону, потрібно зариватися, причому робити це капітально.

«Ми на цьому робимо акцент. Ми маємо розуміти, що є лінії оборони, є безпосередньо ті фортифікації, які роблять бійці і наші інженерні підрозділи самостійно. Якщо буде нормально обладнана позиція, то шансів на її виживання набагато більше. А ще потрібні ж запасні позиції. Коли ми вигнали ворога з Харківщині (у 2022-му році), смуга оборони нашої бригади була близько 70 км. Але ми підвозили матеріали, обладнували, укріплювали позиції», — зазначив командувач НГУ.

Потім додав, у будь-якому випадку Україна вистоїть. Найважливіше, що може бути зараз — це підготовка, розвиток навчальних центрів, закупівлі озброєння, військової техніки, виробництво нашою країною військової техніки, дронів, бронетехніки, засобів ППО, ПЗРК, боєприпасів.

Півненко додав, наразі Україна працює над створенням резервів.

Нагадаємо, станом на 2024 рік армія РФ має удвічі більше техніки, ніж Україна. Попри це Силам оборони вдалося зупинити наступ РФ на Харків.

Угруповання російської армії наразі складає до 520 тисяч осіб, а до кінця 2024 року планується збільшити його чисельність до 690 тисяч людей. Попри це, українські війська успішно відбивають атаки РФ, а бої тривають.

Фіксується, у Росії зросла кількість танків з 1700 до 3500 та артилерії з 4500 до 8900. Однак стосовно якості, Україна виграє. А дрони відіграють «таку ж велику роль, як і артилерія». Крім того, ЗСУ вдається «дуже ефективно» використовував дрони та «роботизовані наземні системи» – можливість доставляти боєприпаси або рятувати поранених солдатів.

Читайте також