Колишнього очільника обласного управління Служби безпеки України у Харківській області Романа Дудіна, якого підозрюють у держзраді, можуть випустити під заставу у 5 мільйонів 330 тисяч гривень. Водночас наразі Дудін перебуває під вартою.
Про це повідомило Суспільне з посиланням на адвоката Дудіна Олександра Кожевнікова.
За словами адвоката, коштів, щоб заплатити заставу у Дудіна немає: «Суд визначив заставу у 5 мільйонів 330 тисяч гривень. Таких грошей немає, однак активісти вже організували збір».
«Запобіжний захід оскаржували у Київському апеляційному суді. Ми надали неспростовні докази щодо невинуватості Романа у вчинені інкримінованих йому правопорушень та зазначили про неправильну кваліфікацію зі сторони обвинувачення. Суд з цим погодився і надав альтернативу. Сам розгляд справи продовжується у Шевченківському районному суді міста Києва. Ми дослідили всі письмові докази сторони обвинувачення. Зараз ми будемо долучати свої письмові докази та викликати свідків», — розповів Кожевніков.
Що це означає і хто такий Дудін
Роман Дудін очолював управління СБУ Харківщини з березня 2020 року по травень 2022 року. Зі своєї посади Дудіна звільнив Президент України Володимир Зеленський після робочої поїздки на Харківщину 29 травня 2022 року. Тоді голова держави розповів, що посадовець «не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни, а думав тільки про себе особисто».
У липні 2022 року Зеленський заявив, що розслідується понад 650 справ щодо співробітників спецслужб, у тому числі справа Дудіна, яких підозрюють у державній зраді та пособництві Росії.
11 вересня 2022 року Офіс Генпрокурора підтвердив затримання Романа Дудіна.
Більше про обвинувачення Дудіна
Слідство заявило, що обвинувачений володів інформацією про проведення 24 лютого 2022 року збройними силами РФ наступальної операції на територію України, і проводив підривну діяльність проти України задля заподіяння шкоди обороноздатності та державній безпеці.
Дудін був нібито переконаний в успішності операції Росії та розраховував на поблажливе ставлення до себе зі сторони окупаційної влади РФ, стверджували у суді.
За даними прокурорів, екскерівник управління СБУ прагнув захопити державну владу в регіоні, тому доручив своїм підлеглим усунути голову Харківської обласної військової адміністрації від виконання обов’язків.
Також, за словами правоохоронців, Дудін хотів дискредитувати чинну владу Харкова та області, висвітлюючи в засобах масової інформації недостовірну інформацію з метою дестабілізації ситуації в області.
Окрім того, як стверджує слідство, обвинувачений перешкоджав функціонуванню Сил безпеки та Сил оборони в регіоні, не забезпечив виконання покладених на СБУ завдань у регіоні та незаконно наказав спецслужбовцям покинути адмінприміщення та територію Харкова (місце несення служби) за відсутності передумов для цього.
А ще екскерівник УСБУ в Харківській області створив умови для здачі росіянам наявних в адмінбудівлі зброї, бойових припасів, засобів забезпечення бойових дій та індивідуального захисту військовослужбовців. Зрештою, він самовільно залишив місце несення служби без поважних причин.
Прокуратура обвинувачує чоловіка за ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 407 та ч. 4 ст. 402 Кримінального кодексу. За цими статтями йому може загрожувати довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Позиція Дудіна
Після оголошення підозри Дудіну в березні 2023 року ексглава управління СБУ Харківщини заявив, що його справу розглядають судді, у яких під час написання наукових робіт науковим керівником був Олег Татаров — тодішній заступник керівника Офісу президента.
Дудін звинуватив суддів у втручанні в систему розподілу справ та підробленні рішень на користь суддів, що пов’язані з Татаровим чи головою Харківської ОВА Олегом Синєгубовим. Крім того, за словами експосадовця, Синєгубов та міський голова Харкова Ігор Терехов надають неправдиві свідчення у кримінальній справі.
Читайте також
- НАБУ звернулося до Інтерполу щодо розшуку нардепа-втікача Одарченка.