«Кобзар, якого не стер СРСР»: у Краснокутській громаді на Харківщині відроджують памʼять кобзарів — ВІДЕО

- 19 Жовтня 2025 | 13:20

Реклама

У селі Костянтинівка Краснокутської громади на Харківщині відбулася прем’єра аудіовізуального перформансу «ВЦІЛІЛО», присвяченого кобзарю Іванові Кучугурі-Кучеренку, якого радянська влада репресувала за його творчість.

Захід провели у приміщенні місцевого ліцею біля пам’ятного знаку його вчителю, кобзарю, Павлу Гащенку. Перформанс поєднав автентичні кобзарські думи, звукозаписи громади та сучасні візуальні технології, зокрема триканальне відео.

Метою проєкту було через мистецтво повернути до життя постать слобожанського кобзаря Івана Кучугури-Кучеренка з села Мурафа Краснокутської громади та актуалізувати кобзарство як феномен української культури, ідентичності та громадянської свідомості.

Дивіться також

зображення до посту: «Кобзар, якого не стер СРСР»: у Краснокутській громаді на Харківщині відроджують памʼять кобзарів — ВІДЕО
Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.