В Україні кількість ампутацій досягла масштабів Першої світової війни, пише американське видання Wall Street Journal із посиланням на німецьку компанію Ottobock, засновану в 1919 році для допомоги пораненим ветеранам Першої світової війни.
З початку війни з Росією, між 20 000 та 50 000 українців втратили одну або декілька кінцівок.
«Для порівняння, близько 67 тисяч німців і 41 тисяча британців втратили кінцівки під час Першої світової війни, коли ця процедура часто була єдиною можливістю запобігти смерті», — пише видання.
Ottobock, найбільший у світі виробник протезного обладнання за часткою ринку, поставив майже вдвічі більше протезів для стоп у другій половині 2022 року, ніж за весь 2021 рік, повідомив британському виданню Reuters головний виконавчий директор Олівер Якобі, пояснивши це війною в Україні.
В Україні офіційно не повідомляють кількість постраждалих з ампутаціями, але день-у-день їх число зростає.
За оцінками благодійної організації Houp Foundation, кількість серйозних поранень, спричинених війною, становить близько 200 тисяч. Приблизно 10% цих поранень вимагають ампутації кінцівок.
Головною проблемою є не виготовлення достатньої кількості протезів, хоча деякі з яких коштують понад 50 тисяч євро. Важче знайти кваліфікований персонал для догляду за тими, кому ампутували кінцівку.
В Україні платять до 20 тисяч євро на одного постраждалого військового. Водночас цивільні часто не можуть дозволити собі лікування.
Читайте також
- Абсолютна більшість українців (78%) мають близьких родичів або друзів, які отримали поранення або загинули через вторгнення Росії в Україну. Про це йдеться в дослідженні Київський міжнародний інститут соціології.