Харківська обласна військова адміністрація не підтверджує усунення недоліків НВК «Авторська школа Бойка», які б дозволили розпочати навчальний процес з 1 вересня. Про це під час брифінгу, 28 серпня, повідомив голова Харківської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов.
За повідомленням ХОВА, наразі немає підтверджень, що приватна «школа Бойка» усунула недоліки, через які їй призупинили ліцензію на освітню діяльність.
«Якщо хтось порушує питання безпеки під час освітнього процесу, то цим мають займатися правоохоронні органи й реагувати на ці порушення. Щодо «школи Бойка», то у нас немає інформації, що вони усунули ті недоліки, на підставі яких їм було призупинено ліцензію. Якщо вони їх усунуть, і укриття будуть відповідати всім вимогам, то ми переглянемо це рішення», – зазначив Синєгубов.
За словами Синєгубова, таке рішення стосується всіх дошкільних і шкільних закладів освіти незалежно від форми власності, адже безпека під час освітнього процесу є пріоритетом.
Нагадаємо, ліцензію для НВК «Авторська школа Бойко» було призупинено 1 липня 2024 року через відсутність належного укриття для забезпечення безпеки учнів під час офлайн-навчання.
Наразі, на сайті школи відкрито збір для усунення наслідків влучань російської зброї по навчальному закладу. Вже зібрано 3 032 408 гривень із необхідних 15 000 000. Також зазначено, які роботи встигли провести.
«Розібрали всі завали, забили всі вибиті шибки; демонтували пошкоджені дахи та стіни, розібрали всі пошкоджені споруди на подвір’ї, збудували нові стіни в їдальні й почали будувати в прилеглих класах, збудували нову котельню, вставили нові вікна, зробили новий дах. Також розібрали пошкоджені внутрішні стіни й збудували нові», – йдеться у повідомленні.
Раніше, директор департаменту освіти Харківської міської ради Ольга Деменко зазначила, що навчання у цій школі не було безпечним для школярів, адже заклад продовжував навчати дітей в офлайн-форматі не маючи захисних споруд.
Вона також підкреслила, що за умови побудови школою протирадіаційного укриття, вони зможуть отримати нову ліцензію та продовжать надавати освітні послуги.
Також, Деменко зазначила, що приватні школи міста є частиною надання освітніх послуг, тому їх функціонування так само важливе, як і державних. Загалом у Харкові їх налічується близько 49.
З початку повномасштабного вторгнення, за інформацією Генеральної прокуратури України, російська армія завдала руйнувань 631 закладу освіти на Харківщині. Відтак, РФ пошкодила 567 закладів освіти, а повністю зруйнувала — 64.
Такі дії Росії є порушенням Женевських конвенцій. Адже об’єкти цивільної інфраструктури, в тому числі заклади освіти та охорони здоров’я, не можуть бути військовими цілями. Однак Росія цих правил не дотримується.
Крім того, відповідно до оцінки Світового банку «UKRAINE Third Rapid Damage and Needs Assessment (RDNA3) February 2022 – December 2023» (UA RDNA3 report) у зв’язку з повномасштабною агресією національна освіта зазнала збитків на $13,923 млрд.
Читайте також
- Цьогоріч планується організувати офлайн-навчання для близько 10 тисяч школярів у облаштованих сховищах. Це є частиною програми з побудови підземних шкіл, яка активно впроваджується в області.