Харківщина отримала 181 генератор потужністю від 10 до 22 кіловат для деокупованих та постраждалих від війни громад.

Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

Впродовж тижня техніку доставлять до об’єктів критичної інфраструктури в територіальних громадах.

«Продовжуємо підготовку до опалювального сезону на Харківщині, аби усі об’єкти критичної інфраструктури були забезпечені альтернативними джерелами живлення. Генератори розподілимо між нашими деокупованими та постраждалими територіальними громадами», – повідомив Євген Іванов.

Зазначається, всього очікують понад 200 генераторів від партнерів.

Більше про опалювальний сезон в регіоні

Харківщина отримала державну субвенцію 2,5 мільярди на підготовку до опалювального сезону. З них 2 мільярди — для Харкова, 500 мільйонів для трьох інших населених пунктів — Пісочин, Соленицівка та Слобожанське. Про це повідомляє голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

За словами Синєгубова, це саме ті населені пункти, які отримують теплоносії з сильно зруйнованих ударами РФ ТЕЦ-5 та Зміївської ТЕС, які постраждали внаслідок обстрілів у березні 2024 року.

Крім того, у регіоні мають запустити пілотний проєкт для впровадження найсучасніших технологій альтернативних джерел електро- і теплопостачання. Це додаткова система, яка допоможе протриматися певний час у випадку критичності або знищення якогось основного енергогенеруючого підприємства. Вона не зможе повністю замінити основні об’єкти.

Своєю чергою, ООН допоможе мешканцям прикордонних районів Харківщини підготуватися до опалювального періоду. Наразі триває збір заявок на придбання паливної деревини та заміни пошкоджених та старих вікон.

Також діє ще одна програма – забезпечення теплими ковдрами внутрішньо переміщених осіб, які живуть в місцях компактного проживання. З визначенням кількості та потреби зможуть допомоги в Координаційному гуманітарному центрі.

Читайте також

  • На Харківщині Богодухівська міськрада оголосила тендер на закупівлю «сонячної установки для власного споживання» на 600 тисяч гривень.