У Харкові та області готуються для приєднання до електромереж 21 об‘єкта розподіленої генерації. Це газотурбінні та газопоршневі установки загальною потужністю 140-150 МВт.
Про це повідомили у Харківобленерго.
За інформацією з повідомлення, наразі обленерго готове приєднати об’єкти розподіленої генерації по спрощеній процедурі. А після їх встановлення, генераційні установки забезпечать безперебійне функціонування опалення та водопостачання під час можливих відключень світла.
Серед заявників на приєднання — КП «Харківські теплові мережі» та КП «Харківводоканал».
Розраховують, що заявлені генераційні потужності будуть встановлені та підключені протягом найближчих місяців.
Зазначається, впроваджені раніше зміни були направлені на скорочення термінів видачі, погодження технічних умов та зменшення кількості документів для отримання послуги з приєднання генеруючих установок до електричних мереж.
Нагадаємо, наразі в регіоні триває процес підготовки до опалювального сезону 2024-2025 року, планують зробити акцент на відновленні генеруючих підприємств, децентралізації енергосистеми та встановленні когенераційних установок. Тому в Ізюмі, де російськими обстрілами були знищені всі котельні, було обладнано 10 нових. Це дозволило покрити потребу мешканців в опаленні. Схожа ситуація була і в Чугуєві, тут встановили 2 когенераційні установки, планують реалізацію ще чотирьох.
Раніше, мер Харкова Ігор Терехов анонсував роботи, які мають забезпечити теплом та електроенергією практично 100% мешканців міста. За його словами, наразі вже змонтовані 22 когенераційні установки та 31 блочно-модульна котельня. Проте це займає деякий час, адже є певні труднощі з виготовленням цих когенераційних установок. Основним паливом для роботи котелень та інший когенераційних установок буде газ, також передбачені дизель-генератори в якості резерву.