Переможцем аукціону, з яким планують укласти договір, обране підприємство з найвищою кінцевою пропозицією.

Про це стало відомо з даних порталу публічних закупівель Prozorro.

1 серпня 2024 року комунальне підрядне підприємство по ремонту і будівництву автошляхів міста Харкова «Шляхрембуд» оголосило про завершення аукціону на закупівлі дорожньої солі для міста. Оголошена початкова загальна сума витрат на закупівлю солі становила 135 600 000 грн. 

Переможцем аукціону обране ТОВ «Наноекспо+» з пропозицією, що склала 106 199 999 грн. Таким чином у комунальному підприємстві зекономили майже 30 мільйонів гривень. Однак обрана ціна для закупівлі є найвищою з усіх пропонованих.

Окрім переможця, у тендері взяли участь ще три кандидати, кінцева пропозиція яких становила менше 100 млн грн: 

  • ТОВ «ТЕС ОЙЛ ЛОГІСТИК» (з пропозицією — 76 722 000 гривень), 
  • ТОВ «Зальц» (з пропозицією — 77 382 000 гривень), 
  • ТОВ «Укрхімстандарт» (з пропозицією — 88 200 000 гривень).

Причина відмови кандидатам — не були усунуті невідповідності в поданих документах. Так, за інформацією з протоколу розкриття «ТЕС ОЙЛ ЛОГІСТИК» та «Зальц» не надали електронні гарантії у строк, а в документах «Укрхімстандарт» з дев’яти наданих вісім неможливо було відкрити.

Більше про умови тендеру

За умовами тендеру переможець ТОВ «Наноекспо+» має поставити до Харкова 18 тисяч тонн технічної кам’яної солі з протизлежувальною добавкою, без пакування до 25 грудня 2024 року. 

Відповідно до документації, гроші на рахунок «Наноекспо+» надійдуть післяоплатою протягом 180 календарних днів з моменту поставки товару. 

У «Шляхрембуд» вказали низку вимог до продукції, відтак сіль повинна бути:

  • виготовлена не раніше 2023 року;
  • відповідати ряду технічних вимог до якості продукції;
  • маркована «вищий ґатунок».

Гарантійний строк на сіль повинен становити не менше 12 місяців, з дати приймання товару.

Що відомо про переможця тендеру

Товариство з обмеженою відповідальністю «Наноекспо+» — харківська компанія, профілем якої є неспеціалізована оптова торгівля. Зареєстрована у 2017 році зі стартовим капіталом 2 000 000 гривень. Основними видами діяльності організації є імпорт технічної солі та продуктів нафтопереробки, експорт зернових та масляних культур, харчового спирту та післяспиртової барди. А також перевезення вантажів авто та залізничним транспортом по Україні та Європі та продаж асфальту, піску та щебню. 

Відповідно до інформації ресурсу You.Control, підприємство «Наноекспо+» лише за цей рік виграло 10 державних тендерів, 2 з яких – від міської ради Харкова.  

Крім того, шостого травня 2024 року о 16:12 Антимонопольний комітет України повідомив про розгляд справи № 145-26.13/78-24, в якій фігурує, зокрема, ТОВ «Наноекспо+». 

Справу відкрито стосовно «порушення товариством з обмеженою відповідальністю «Наноекспо+» і товариством з обмеженою відповідальністю «Мавел Україна» законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, проведених комунальним підприємством «Централізована закупівельна організація Харківської міської ради» на закупівлі дорожньої та технічно кам’яної солі». 

Строк розгляду справи 3 роки. 

Нагадаємо, раніше Ґвара Медіа з посиланням на Економічну Правду розповідала, як міські комунальні організації, такі як «Шляхрембуд», «Харківводоканал», «Салтівське трамвайне депо», «Харківські теплові мережі» та інші віддають найбільші замовлення на постачання пального без конкуренції або з її імітацією. Можливі втрати бюджету від цього можуть бути 20-100 і більше мільйонів гривень. 

Відтак, за тендером в кінці січня «Шляхрембуд» отримав від «Золотого стандарту К» дизпальне за ціною в 53,9 гривні за літр. Це з урахуванням ПДВ.

Згідно з даними моніторингу сайту Мінфіну на 2 лютого роздрібна ціна дизелю в Харківській області становила 50,74 гривні за літр. А при гуртовій закупівлі через «Прозорро» на майже у півсотні мільйонів гривень, вартість мала б бути нижчою.

Таким чином, через відсутність конкуренції, втрати лише на цьому тендері для міського бюджету, за підрахунками журналістів Ґвара Медіа, можуть складати 5,6 мільйона гривень.

Читайте також