Харківській області виділять ще 2,1 мільярда гривень на облаштування захисних споруд. З цих коштів, понад 300 мільйонів гривень субвенції буде спрямовано на освітні обʼєкти у Харкові.

Про це під час брифінгу 28 серпня розповів начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Начальник Харківської ОВА зазначив, що обласний центр отримав кошти після того, як у місті зʼявилися проєкти, які необхідно профінансувати.

«Понад 300 мільйонів — фінансування саме тих проєктів, які є в місті. Якби у Харкова було більше проєктів, напевне, він би отримав більше коштів. Звичайно, що варто враховувати можливості держави», — сказав Синєгубов.

Він додав, що область отримала 2,1 мільярда гривень, оскільки саме на цю суму облаштовуються захисні споруди у 23 обʼєктах регіону, які розташовані у 19 громадах.

«Субвенція це не мета. Не лише за субвенцією має Харків розбудовувати безпечні освітні середовища. Це питання пріоритету витрачання коштів», — підсумував начальник ХОВА.

Нагадаємо, 27 серпня керівниця департаменту освіти Харківської міської ради Ольга Деменко зазначила, що місто не отримувало субвенцій від держави на побудову укриттів для навчальних закладах у 2023 та 2024 навчальних роках.

Більше про навчальний процес 2024-2025 років

Міністерство освіти і науки України затвердило наказ № 1112 «Про порядок та умови здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах в Україні».

Документ визначив умови для повернення якомога більшої кількості учнів до очного навчання за наявності укриттів та вимоги для функціонування дистанційних класів. Серед таких регіонів — Харківщина.

Наказ є частиною комплексної політики «Школа офлайн», яку реалізує Міністерство освіти і науки України спільно з віцепрем’єр-міністром Михайлом Федоровим. Політика має на меті повернути дітей до очного навчання, а також поліпшити якість дистанційної освіти.

Для повернення до очної / змішаної освіти потрібно кілька умов:

  • наявність укриття в школі або на відстані не більше ніж 500 метрів від нього;
  • матеріально-технічне забезпечення, достатнє для організації змішаного навчання;
  • для областей: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської (крім тимчасово окупованих територій) — рішення ради оборони області або розпорядження керівника ОВА, рішення педагогічної ради щодо виведення учнів на очне навчання. Наразі прийняття відповідного рішення для Харківщини триває.

Нагадаємо, раніше журналісти Ґвара Медіа розповідали, що приватну Авторську школу Бойка у Харкові позбавили ліцензії. Це повʼязано з тим, що навчання у цій школі не було безпечним для школярів, адже заклад продовжував навчати дітей в офлайн-форматі не в захисній споруді.

Крім того, цей навчальний заклад 23 червня 2024 року зазнав удару російською авіабомбою.

Однак, за інформацією ОВА, цей навчальний заклад не позбавили ліцензії, а лише призупинили її дію до початку вересня.

Повідомляється, за умови побудови школою протирадіаційного укриття, заклад зможе продовжити надавати освітні послуги для школярів Харкова.

Читайте також

  • Сьогодні, 28 серпня, Рада оборони області дала дозвіл органам місцевого самоврядування Красноградського району самостійно ухвалювати рішення про форму навчання школярів за умови дотримання відповідних вимог.
  • Харківська обласна військова адміністрація не підтверджує усунення недоліків НВК «Авторська школа Бойка», які б дозволили розпочати навчальний процес з 1 вересня.