Харківʼянин прибув в український пункт пропуску за кордон, коли прикордонник хотів перевірити його документи, чоловік запропонував йому хабаря на суму 8400 євро.

Про це повідомили в ДПСУ.

За інформацією з повідолмлення, чоловік з харківською пропискою прибув у пункт пропуску з документами про інвалідність 3-ї групи та відстрочкою від призову. Однак у прикордонника виникли сумніви щодо їх законності. Зрозумівши це, чоловік поклав на стіл пачку купюр зі словами: «Ви берете гроші, а я за два тижні повертаюся». Військовослужбовець ДПСУ відмовився від хабаря та проінформував про подію співробітників Національної поліції. Триває розслідування.

Відповідно до Законів України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про військовий обов’язок і військову службу» громадяни, які ухиляються від призову за мобілізацією, від військового обліку несуть адміністративну та кримінальну відповідальність згідно із законодавством. Відповідальність залежить від скоєного правопорушення.

Якщо військовозобов’язаний ухиляється від повістки для звіряння військово-облікових даних, то до нього застосовується адміністративна відповідальність.

Штраф за порушення правил військового обліку (ст. 210 КУпАП):

  • у мирний час — від 3400 до 5100 грн;
  • в особливий період (зокрема воєнний стан) — від 17 000 до 25 500 грн.

Штраф за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (ст. 210–1 КУпАП). Для громадян:

  • у мирний час — від 5100 до 8500 грн;
  • в особливий період (зокрема воєнний стан) — від 17 000 до 25 500 грн.

Нагадаємо, Орджонікідзевський районний суд у Харкові визнав винним в ухиленні від призову мешканця Куп’янського району та призначив йому покарання у вигляді 3 років 1 місяця позбавлення волі. В ухиленні від призову звинувачують 27-річного чоловіка із села Борівське Куп’янського району, який за даними прокуратури, бувши військовозобов’язаним і у квітні 2023 року визнаним придатним до військової служби, після одержання повістки без поважних причин не з’явився у визначений час до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для подальшого проходження служби.

Читайте також

  • СБУ затримала харків’янина, який, ймовірно, підроблював документи для ухилення від мобілізації.
  • 46,1% українців вважають, що ухилятися від мобілізації не соромно. 29% дотримуються протилежної думки, а 24,8% українців важко визначитись.