На Паралімпійських іграх 2024 дві харківські спортсменки Євгенія Бреус та Олена Федота-Ісаєва посіли друге місце у фехтуванні на візках у командній жіночій шпазі.

Про це повідомила Харківська обласна військова адміністрація.

«Срібло» вибороли спортсменки Євгенія Бреус та Олена Федота-Ісаєва з Харкова. Разом із Наталією Морквич зі Львівської області та Надією Дьолог із Закарпатської області вони посіли друге місце у фехтуванні на візках у командній жіночій шпазі. Українки перемогли суперниць з Італії, Польщі, Таїланду, але у фіналі поступилися з рахунком 37:45 китаянкам, розповіли в пресслужбі.

Олена Федотова-Ісаєва отримала вже третю нагороду в Парижі. На її рахунку також дві бронзові медалі.

Також випускниця та співробітницю кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій Харківського національного університету імені Каразіна Марина Литовченко здобула срібну медаль на Паралімпіаді 2024 у змаганнях із настільного тенісу.

«Вона успішно дійшла до фіналу, де поступилася Наджлах Аль-Дайєні з Іраку з рахунком 1:3», — йдеться в повідомленні.

Загалом харківські спортсмени вже здобули 1 золоту, 3 срібні та три бронзові медалі на Паралімпіаді-2024.

Нагадаємо, 2 вересня спортсмени з Харківщини завоювали на Паралімпійських іграх в Парижі дві медалі з плавання — «золото» та «бронзу». «Золото» здобув Михайло Сербін, встановивши світовий рекорд на дистанції 100 м брасом у класі S11. У цій же категорії бронзова медаль дісталась іншому українцю Данилу Чуфарову.

Харківська спортсменка Олена Федота-Ісаєва виборола бронзову медаль з фехтування. Плавці з Харкова Ярослав Денисенко та Максим Веракса здобули на Паралімпіаді-2024 «золото» та «срібло» для України.

За підсумками десяти змагальних днів українські паралімпійці спільними зусиллями здобули 79 нагород — 21 золоту, 26 срібних та 32 бронзові. Серед переможців харківські плавці.