КП «Харківські теплові мережі» закликало містян вчасно сплачувати рахунки, інакше гроші стягуватимуть через суд.
Про це повідомили у пресслужбі тепломереж.
Зазначається, що підприємство опинилося у скрутному становищі. На сьогодні обсяги ремонтних робіт в десятки разів перевищують мирний регламент, а фінансування тримається винятково на підтримці міського бюджету та закордонних кредитах. Натомість основне джерело фінансування підприємства — оплата від споживачів.
«На третьому році війни харків’яни опинилися в різних складних життєвих ситуаціях: в когось повністю зруйноване житло, в когось — частково, хтось вимушений був виїхати й мешкає за межами міста, а дехто залишився в місті. Утім, є одна така зовсім негарна тенденція: дуже багато споживачів не хочуть оплачувати послуги, які надає підприємство з постачання теплової енергії та гарячої води в силу різних об’єктивних чи суб’єктивних причин», — розповів фінансовий директор КП «ХТМ» Ігор Горішний.
За словами Горішного, тепло не можна відключати навіть за борги, але самі борги можна стягувати — добровільно або примусово, тобто через суд. Крім того, з 6 травня 2024 року набрав чинності закон, згідно з яким банки можуть блокувати рахунки.
«Ми вимушені прийти до такої не зовсім популярної міри як подача в суд, наголосити на тому, що це не просто слова. І те, що ми відправляємо SMS-повідомлення про позови до суду, вони правдиві. Ми завжди готові йти на зустріч, якщо людина веде діалог, і в кожному окремому випадку будемо приймати рішення, звичайно, на користь людини», — додав він.
За 2023 рік і перше півріччя 2024 року на користь підприємства винесли понад 10 тис. судових рішень на загальну суму 560 млн грн. Утім, зазначено в повідомленні, підприємство теж має зобов’язання: сплатити за спожитий газ, електроенергію, матеріали для ремонтно-будівельних робіт та зарплатню працівникам, «які лізуть в траншеї міняти труби навіть попри обстріли та сигнали тривоги».
«Головний ресурс — час! І його дуже мало: тільки поки сонце високо, хоч і на вулиці +40℃. Для того, щоб місто пережило зиму, протягом короткого літа теплоенергетикам потрібно зробити неможливе — це повністю децентралізувати систему опалення мегаполіса, яка будувалася 90 років. Це питання виживання міста в умовах війни. Тому городянам потрібно лише вчасно сплатити рахунок», — наголосив Горішний.
Нагадаємо, мер Ігор Терехов зазначив, що в Харкові зруйновані всі ТЕЦ.
«Тому сьогодні ми не маємо жодного кіловата власної генерації. Також у нас було зруйновано трансформаторну підстанцію», — підкреслив мер.
У звʼязку з цим у Харкові планують децентралізацію системи енерго-, водо- і теплопостачання. Терехов анонсував встановлення малопотужних когенераційних установок та газогенераторів для того, щоб забезпечити, перш за все, водопостачання. Частину такого обладнання місто вже отримало.
Читайте також
- Один або два Patriot не вирішать всі питання Харкова, потрібна ціла система ППО — Терехов.
- У червні Уряд виділив Харківщині 2,5 млрд грн для проходження опалювального сезону, з яких 2 млрд конкретно для Харкова.