Основною ціллю Росії на цій ділянці фронту є – повна окупація Луганської області та просування на схід Харківщини та північ Донецької області, повідомляють в американському Інституті вивчення війни.
Позиційні бої на Куп’янському напрямку продовжилися 2 лютого, але підтверджених змін на лінії фронту в цьому районі не зафіксовано. Інститут цитує російські та українські джерела, які підтверджують активні бойові дії на північний схід від Куп’янська біля Синьківки та на південний схід від Куп’янська в районах Іванівки, Табаївки, Крохмального та Берестового.
Речник української Східної групи військ капітан Ілля Євлаш заявив, що російські війська зосередили 40 000 особового складу, 500 танків, 650 бойових машин піхоти, 430 артилерійських систем та понад 150 систем залпового вогню на Куп’янському напрямку, і що загалом на Куп’янському та Лиманському напрямках перебуває 57 000 російських військовослужбовців.
Українські офіційні особи та джерела повідомили, що станом на жовтень 2023 року російські війська зосередили близько 100 000 військовослужбовців на Куп’янському та Лиманському напрямках.
«Можливо, Євлаш мав на увазі географічно менший сектор прифронтової зони, ніж інші українські джерела. Російські війська продовжували активізувати локальні наступальні операції вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна», – додають аналітики ISW.
Зазначається, що 2 лютого російські війська просунулися на захід від Кремінної на тлі продовження позиційних боїв у цьому районі. Інститут з посиланням на джерела у РФ зазначив, що за останні дні російські війська просунулися приблизно на 2-2,5 кілометри в напрямку Тернів і Ямполівки (обидва на захід від Кремінної), а також стверджувалося, що російські війська знаходяться за два кілометри від Тернів. Проте, ISW не знайшов візуального підтвердження цих заяв.
На цю тему
На Куп’янському напрямку ЗСУ відбили 5 атак біля Синьківки та Іванівки Харківської області, де росіяни намагалися покращити тактичне положення, про це повідомляє Генштаб у ранковому зведенні від 3 лютого.
«Перемога дається великою ціною»: командир підрозділу харківської бригади НГУ про бойові дії та втому від війни. Військовий з позивним «Лонжерон» у 23 роки став командиром піхотного підрозділу 5-ї Слобожанської бригади Національної гвардії України. Боєць родом з Рубіжного на Луганщині й вже з 2014 року знає, що таке війна. Про звільнення Харківської області його очима та моральний стан побратимів розповідаємо в матеріалі.