У багатьох бувала ситуація, коли після тривалого спілкування з другом/подругою в соцмережах раптом трапилася нагода зустрітися офлайн. Small talk, незграбні спроби налагодити контакт та підсвідоме уникнення зорового контакту – все це нерідко створює дискомфорт під час першої взаємодії. Ділимося порадами, як поводитися під час зустрічі з людиною, з якою ви френд у соцмережах, але раніше не бачилися.
Краще не очікуйте багато щодо людини під час онлайн-розмов, щоб не розчаруватися, якщо реальність не збігатиметься з очікуваннями. Бо всяке буває. А раптом ви зрозумієте, що та людина, з якою ви тривалий час підтримували стосунки на відстані, виявилася не зовсім схожою на вашу картинку. Тут вкрай важливо бути реалістами та усвідомлювати, що жоден з нас не досконалий, а отже, не існує бездоганного образу вашого друга в соцмережах.
Спробуйте не дізнаватись особисті подробиці про людину через інтернет. Принаймні намагайтеся не занурюватися вичерпно у глибини одне одного під час листування, щоб залишити місце для цього під час живих діалогів. Коли ви розповідаєте подробиці зі свого життя другові заочно – у месенджері, інстаграмі та деінде в інтернеті – втрачається можливість поділитися цим під час реальної зустрічі.
Ставте запитання та уважно слухайте. Усім необхідно почуватися важливими та почутими, особливо, коли йдеться про першу зустріч наживо. Тому варто розповідати не лише про себе та свої захоплення, а й бути щиро зацікавленим/-ою у співрозмовникові/-ці. Це допоможе йому/їй розкритися та почуватися комфортно у вашій компанії.
Не перестарайтеся зі своїм «іміджем». Особливо в соцмережах. Люди схильні відфільтровувати небажані епізоди зі свого життя, щоб сформувати в очах інших вигідне про себе враження. Або ж, навпаки, відверто пишуть про всі проблеми – таке явище називається «седфішинг». Однак під час живої зустрічі краще тримати баланс. Це не найкраща ідея – розповідати людині одразу про всі свої комплекси, переживання та проблеми в сім’ї.
Активно представляючи себе в соціальних мережах, людина радше створює образ медійної особи. Якщо їй це вдається, то з читачами/глядачами у неї зав’язуються так звані парасоціальні стосунки. Це термін соціологів Річарда Вола і Дональда Гортона, вони запропонували його ще 1956 року. У підписників може бути відчуття, ніби вони дуже добре знають тих осіб, за ким стежать, зав’язатися до них емоційна прив’язаність, однак це не означає, що медійний образ і особа, яка його створює, – це одне і те ж.
Оберіть нейтральну і комфортну для обох сторін територію. Підіть на каву, чай або туди, де вам і вашому/-ій приятелеві/-ці буде найбільше до вподоби. Перших пів години зустрічі, скоріше за все, будуть дещо незручними, і це нормально. Однак, коли ви знайдете для себе safe space, ймовірно, що ваша бесіда стане природнішою та вільнішою.
Знайдіть спільну справу, якою ви разом можете зайнятися: від перегляду кіно, концерту, поїздки на велосипедах до роботи над якимось проєктом. Нехай спільна дія буде метою вашої зустрічі. Таким чином вам буде зручніше відкритись одне перед одним, а колективна справа допоможе розвіяти стрес від нової компанії.
І на завершення: варто пам’ятати про те, що перша зустріч не обов’язково мусить бути комфортна, а радше інформативна. Дізнайтеся більше про людину, запитайте в неї те, що вас цікавило, пошукайте спільні моменти взаємодії та залиште місце для глибшого пізнання одне одного.