Правозахисна ініціатива «Трибунал для Путіна» зафіксувала 213 інцидентів, пов’язаних із жорстоким позбавлення фізичної волі з 24 лютого 2022 по 31 березня 2023 року на тимчасово окупованій частині Харківської області.
Учасники ініціативи отримали інформацію під час особистого спілкування з потерпілими, родичами потерпілих та свідками. Вони розповіли про найпоширеніші види тортур, які окупанти чинили та чинять щодо цивільних: побиття, моріння голодом, катування електрострумом, імітацію розстрілу та відрізання частин тіла.
Документатори також зафіксували інформацію про 804 випадки вбивств, вчинених російськими військовими на тимчасово окупованих територіях із 24 лютого 2022 року по 31 березня 2023 року.
Про ці випадки йдеться в іншому поданні. У документі вбивства розглядаються як міжнародний злочин із погляду Римського Статуту та міжнародної судової практики. У ньому також враховують події до 24 лютого 2022 року.
«Усі зафіксовані факти — як тортури, так і вбивства — свідчать про те, що мета цих злочинів — подавити спротив, викликати загальний страх та паніку серед місцевого населення. Значна частина жертв — цивільні особи працездатного віку, які не представляли загрози для військових РФ та не були частиною збройного конфлікту», — йдеться в повідомленні.
Правозахисники представляють свою роботу 27 вересня в Медіацентрі Україна — Укрінформ, Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16. Початок о 12:00. Захід відбуватиметься онлайн та офлайн.
Це вже третє та четверте подання ініціативи «Трибунал для Путіна» до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду. Попередні два стосувалися геноциду в Маріуполі та обстрілів України.
Глобальна ініціатива «Трибунал для Путіна» створена у відповідь на повномасштабну агресію РФ у лютому 2022-го року. Учасники ініціативи документують події, у яких вбачаються ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах країни, які опинилися під ударом. Ініціатива активно працює на міжнародному рівні задля того, щоб використати чинні механізми ООН, Ради Європи, ОБСЄ, ЄС і Міжнародного кримінального права.
Читайте також
- «Голоси війни. Маріуполь»: у Харкові презентували книгу про облогу міста — фото.