Керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков та його заступники отримують пенсію за вислугою років. Водночас інвалідностей вони не мають.
Про це Суспільному повідомив речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.
За словами Дмитра Чубенка, в усіх областях України за наказом генпрокурора Андрія Костіна ініціювали службове розслідування та збір інформації щодо наявності інвалідностей у прокурорів усіх рівнів.
«На підрахунок точних цифр та встановлення підстав отримання інвалідностей потрібен ще деякий час, оскільки в органах прокуратури Харківської області працює 471 прокурор. Збір такого масиву інформації пов’язаний із запитами до різних установ та перевірки наданої інформації», — сказав Дмитро Чубенко.
З його слів, на початку наступного тижня зібрану Харківською облпрокуратурою інформацію передадуть Офісу генерального прокурора України.
На сьогодні відомо, відповідно до декларації керівника облпрокуратури Фільчакова, його пенсія у 2023 році становила 823 тисячі 71 гривню.
Чому це важливо
4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області, а також її сина — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів. За словами слідчих, голова МСЕК та її співучасники незаконно оформлювали інвалідність для прокурорів області. Тож уже наступного дня працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру очільниці обласної МСЕК та взяли її під варту.
А 7 жовтня Печерський райсуд Києва відправив підозрювану під варту на два місяці з альтернативою застави в понад 500 мільйонів гривень.
Згодом «Цензор.НЕТ» написав, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, 49 прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність, скориставшись її послугами.
Після цього керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник звільнився з посади за власним бажанням.
Крім того, на цю справу відреагував і Президент України Володимир Зеленський. Він зазначив, що чекає від правоохоронців, зокрема передусім СБУ, ДБР, Офісу Генпрокурора, відповідних швидких «жорстких рішень». Для цього Зеленський призначив засідання Ради національної безпеки і оборони України.
«На жаль, у тилу тут, в Україні, стаються речі, з якими жодних ворогів не треба. Це реально внутрішній ворог», — сказав Президент.
Водночас Генпрокуратура розпочала масові перевірки правоохоронців не лише Хмельниччини, а й усієї України, включно з Харківщиною. За словами Генерального прокурора Андрія Костіна, наразі виявлено, 61 прокурор Хмельниччини має інвалідність, причому 80% із них (50 осіб) отримали її до початку повномасштабного вторгнення.
Костін зазначив, що наразі важливо з’ясувати обставини отримання цих статусів, оскільки кількість таких випадків є надзвичайно високою.
Читайте також
- Рада ухвалила новий законопроєкт про угоду зі слідством щодо корупційних злочинів.
- Прокурорка САП зачитала обвинувальний акт нардепу Одарченка: його підозрюють у хабарі криптовалютою.