Голова оборонного комітету Верховної Ради Олександр Завітневич в інтерв’ю РБК прокоментував ситуацію з незаконними затриманнями людей представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки ЗСУ (ТЦК та СП).
Такі випадки є порушенням закону і мають розслідуватися, а винні нести відповідальність, каже Завітневич. Він також додає, що це частково спричинено недоліками системи мобілізації, яка в Україні залишилася від радянських часів.
Завітневич зазначив, що для виправлення ситуації у 2021 році створено ТЦК та СП замість застарілих військкоматів.
«Через повномасштабну російську агресію ці нововведення не досягли необхідного поширення, а реалізація ідей загальмувалася. Тому робота з удосконалення механізмів функціонування ТЦК та СП ще не завершена», — зазначив він.
Одним із варіантів розв’язання проблеми він назвав виведення ТЦК та СП зі складу ЗСУ та передачу їх до Міноборони.
25 грудня Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт про зміни в мобілізації. Відповідно до нього, пропонувалося знизити призовний вік до 25 років, дозволити включати до реєстру боржників ухильників від мобілізації, скасувати відстрочку для інвалідів III групи.
4 січня комітет ВР з питань нацбезпеки й оборони розпочав розгляд законопроєкту.
9 січня розгляд у комітеті продовжиться. Як повідомляв народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк, станом на ранок 9 січня в Парламенті зареєстрували 5 версій законопроєкту (урядовий і 4 альтернативних).
Читайте також
- Синєгубов прокоментував посилення мобілізації на Харківщині