Народний депутат з Харківщини Олександр Фельдман з моменту обрання до головного парламенту країни пропустив 59% голосувань.
Про це стало відомо з даних, опублікованих громадським рухом «Чесно».
Крім нього, до «антирейтингу» ввійшов ще один, але вже колишній нардеп з Харківщини Дмитро Шенцев, який був у Раді позафракційним. Він пропустив 81% голосування, посівши таким чином 4 місце в списку прогульників.
Що відомо про Олександра Фельдмана?
Олександр Фельдман народився у місті Харкові в 1960 році. Першу керівну посаду обійняв ще за радянських часів: з 1989 по 1990 він був головою кооперативу «Ремонтник» в Харкові, а з 1990 по 1991 — начальником однієї з дільниць Всеукраїнського об’єднання «Сигма».
В 1994 році став власником акціонерного товариства «Концерн АВЕК і Ко», якому належить харківський ринок «Барабашово». У 1997 році заснував Єврейський фонд України та Благодійний Фонд Олександра Фельдмана, до якого, зокрема, входить «Фельдман-Екопарк».
Депутатську кар’єру почав в 1998 році, обравшись до Харківської міської ради як самовисуванець.
До Верховної Ради був вперше обраний в 2002 році, а у 2005 увійшов до складу фракції Блоку Юлії Тимошенко. Після цього Фельдман донині ще п’ять разів поспіль ставав народним обранцем:
- 2006 та 2007 — від ВО «Батьківщина»
- 2012 — від «Партії регіонів»
- 2014 — безпартійний самовисуванець
- 2019 — як самовисуванець та член партії «Наш Край», а також член фракції партії від «Опозиційна платформа — За життя»
Крім цього, у парламенті за часів правління Віктора Януковича він очолював підкомітет з питань соціальних програм державного бюджету Комітету ВР з питань бюджету. В січні 2014 року, під час Революції Гідності, проголосував за пакет законів, відомих як «Диктаторські закони».
Також в 2014 році в парламенті — голова підкомітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. В 2019 — Секретар комітету з питань екологічної політики та природокористування.
У травні 2022 року вступив у новоутворену депутатську групу «Відновлення України».
Також політик за часи свого депутатства у Раді помічався у так званих «гречкосійстві» (див. фото 1 та фото 2), «кнопкодавстві», а також був фігурантом антикорупційного розслідування. Детальніше про це — за посиланням.
Читайте також
- Законопроєкт, який передбачає покарання за розслідування: як проголосували харківські депутати