Комунальне підприємство «Харківський метрополітен» оголосило тендер на проведення ремонтних робіт двох пішохідних підземних переходів станції «Академіка Павлова» за 22 545 125 гривень.
Про це стало відомо з відповідних даних на сайті державних електронних закупівель Prozorro.
Як зазначається, покрівельні та інші спеціалізовані будівельні роботи мають бути виконані до 31 грудня 2025 року.
Підрядником для виконання робіт було обрано товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича фірма «Технології енергозбереження».
В протоколі до тендерної документації замовник вказав, що підрядник був обраний без проведення процедури аукціону.
Загалом, планується провести ремонт павільйонів станцій: замінити двері, скління, вивіску з назвою станції, торшер зі знаком метрополітену та інші фасадні елементи.
Про ТОВ «НВФ «Технології енергозбереження»
Компанія була заснована наприкінці 2015 року в Харкові. Основним видом діяльності вказується «Будівництво житлових і нежитлових будівель». З повним переліком інших видів діяльності ТОВ можна ознайомитися за посиланням.
Згідно з фінансовою звітністю за 2023 рік «Технології енергозбереження» володіють 64 391 200 гривень активів та 429,1 тисячі чистого прибутку.
Кінцевим бенефіціаром є Сарвілова Анна Михайлівна, у власництві якої перебуває ще дві ТОВ — «Контрактбудпостач» та «НВП „ВЕК-ТОР“». В останньому вона також є бенефіціаром.
Антикорупційне розслідування щодо компанії
Влітку 2020 року видання антикорупційних журналістських розслідувань Bihus.Info опублікували матеріал про «розпил» бюджетних коштів Харкова тодішнім головою міста Геннадієм Кернесом та його командою на будівництві шкільних стадіонів та дитячих майданчиків. Мова йшла про майже 170 мільйонів гривень.
Роботи виконували три підрядники, серед яких і були «Технології енергозбереження». Їм «дісталися» роботи вартістю в 62,747 мільйона гривень, що за підрахунками становить близько 37% від загальної вартості усіх робіт трьох підрядників.
Кримінальна судова справа проти компанії
У вересні 2022 року в суді проти «Технології енергозбереження» була відкрита кримінальна справа за наступними фактами:
- Використання будівельних матеріалів неналежної якості, які не передбачені технічним завданням та проєктною документацією;
- Привласнення грошових коштів;
- Укладання договорів з фіктивними компаніями;
- Внесення до актів виконаних робіт недостовірні дані та відомості щодо їх фактичних обсягів та вартості.
Як зараз виглядає «підземка» станції «Академіка Павлова»
Журналіст Ґвара Медіа прибув до станції метрополітену «Академіка Павлова», щоб показати, як наразі виглядає підземний перехід. Вже на місці журналіст побачив, що ремонтні роботи вже почалися. Як ми наголошували вище, в основному ремонтуватимуть павільйони, а не сам підземний перехід.