Уже до кінця січня харківські волонтери обіцяють запустити загальноукраїнську систему поселення для людей, яких евакуюють із небезпечних районів.

Про це повідомив регіональний директор координаційного гуманітарного центру Богдан Яхно під час брифінгу.

Він наголосив, що наразі волонтери координаційного гуманітарного центру перебувають у 15 регіонах України і їх основна задача зібрати інформацію по місцях тимчасового проживання у різних куточках України та їх відповідності потребам людей з інвалідністю. Крім того, в ініціативі досліджують наявність волонтерських шелтерів, по будь-яких інших ініціативах, які можуть надавати житло людям.

«Таким чином ми хочемо повністю супроводжувати людину з моменту подачі нею заявки на евакуацію і до безпосереднього заселення. При чому ще під час самого виїзду ми зможемо дати повну картинку людині про те, які є можливості для її подальшого проживання і, можливо, вона навіть зможе обирати, який з варіантів є кращим для неї», — пояснив Яхно.

Він також додав, що точкова нова система з розселенням евакуйованих працює вже зараз, проте цей процес ще налагоджують.

Зазначається, станом на 24 липня у Харкові та області функціонує 50 місць тимчасового проживання, де під час масової евакуації було розміщено 1297 людей. Участь у цьому беруть 52 волонтерські організації.

Більше про алгоритм евакуації

Зі слів волонтерів, вся централізована евакуація наразі відбувається через транзитний евакуаційний пункт. Там люди, які прибувають на місце, можуть розраховувати на психологічну, гуманітарну, медичну та юридичну підтримки. Постраждалим надається базова інформація про процедуру реєстрації ВПО та оформлення грошової допомоги, консультації з питань втрачених документів, механізмів фіксації пошкодженого житла, соціальний супровід, психологічну допомогу. Пізніше евакуйовані можуть зареєструватися на програму багатоцільової грошової допомоги від БО «БФ “Право на захист”», а також схожою допомогою від Данської ради у справах біженців (DRC).

Водночас на місці транзитного евакуаційного пункту надають допомогу і домашнім тваринам евакуйованих — допомагають знайти відповідне житло та ветеринара за потреби, є корм.

Звернутися по допомогу з евакуацією можна на гарячу лінію: 0 800 33 92 91. Вона працює цілодобово. Дзвінки безкоштовні.

Читайте також