Харківські правоохоронці викрили групу осіб, які, ймовірно, заволоділи коштами людей через фейковий вебсайт «єДопомога». Загалом потерпілим завдано матеріальних збитків на суму майже 100 тисяч гривень.
Про це повідомила пресслужба кіберполіції Національної поліції України.
За даними слідства, підозрювані створили вебсайт, зовнішній вигляд якого імітував дизайну сайту Державної допомоги в рамках програми «єДопомога». Посилання на сайт-двійник вони розміщували в популярних соціальних мережах.
«Громадяни переходили за посиланням з фішинговими формами та вводили персональні реєстраційні дані, які містять банківську таємницю (номери банківських карток, номери телефонів, пін-коди, коди ідентифікації володільця картки та інше). Таким чином зловмисники отримували повний доступ до інтернет-банкінгу та банківським рахункам потерпілих», – йдеться у повідомленні.
Так, правоохоронці провели обшуки за місцями мешкання фігурантів на території чотирьох регіонів України, вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки та сім-карти мобільних операторів.
Наразі організатору та двом виконавцям повідомлено про підозру у шахрайстві. Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Кіберполіція закликає громадян бути обачними й уважно перевіряти адреси сайтів, на яких треба вводити конфіденційні дані про себе та банківські картки.
Нагадаємо, що напередодні в Ізюмському районі на Харківщині оголосили підозру чотирьом людям за фактом оформлення документів з фейковими відомостями для отримання державної компенсації через програму «єВідновлення».
Читайте також
- Шахраї від імені начальника Лозівської РВА на Харківщині збирають кошти на ЗСУ.