День міста у Харкові щорічно святкують 23 серпня. У цей день радянська влада, нібито, звільнила місто від німецької окупації. Однак активісти спростовують цю інформацію та пропонують змінити дату святкування.
Про це під час брифінгу 7 лютого повідомила співзасновниця «Деколонізація. Україна» Мілла Денчик під час брифінгу у Харкові, передає Ґвара.
За її словами, День міста 23 серпня, зокрема, переводить увагу з Дня прапора та Дня Незалежності, які святкують 23 та 24 серпня відповідно.
«Містяни з недовірою реагують, щоб це свято взагалі прибрати. Ми вважаємо, що 23 серпня не може бути днем міста, адже це нав’язане свято, яке переводить увагу з Дня прапора та Дня Незалежності. Люди кажуть, що це день визволення Харкова. Насправді, 23 серпня радянські війська зайшли в місто і поставили прапор, але бої ще тривали півтора тижня. Також звучить аргумент, що це давня традиція, хоча насправді 23 серпня було обрано міським головою у 1997 році, а до цього день міста був 20 вересня», – говорить Мілла.
Про День міста в Харкові
23 серпня зробили Днем Харкова у 1997 році, поєднавши дату з днем звільнення міста від німецьких військ у 1943 році. До цього, починаючи з 1987 року, Днем міста вважалося 20 вересня.
Чому через цей день (23 серпня) просувалися радянські наративи? Як переосмислити історію та ідентичність?
В цьому журналісти Ґвара Медіа розбиралися разом з харківськими культурними діячами та активістами — художницею та поеткою Діною Чмуж, музикантом та поетом Іваном Сеніним і архітектором та істориком Максимом Розенфельдом.
Прочитати про це історико-культурне дослідження ви можете за посиланням.
Читайте також
- У Харкові демонтували понад 100 об’єктів у процесі деколонізації.
- У Харкові планують перейменувати станції метро «Академіка Павлова» та «23 Серпня».
![](https://gwaramedia.com/wp-content/uploads/2023/06/tg-replace-2.png)