Учора, 9 квітня, активісти громадської організації «Деколонізація. Україна» опублікували мапу з кількістю вулиць, які треба перейменувати в процесах декомунізації/деколонізації по всій Україні. Харківщина серед лідерів.
На запит Ґвара Медіа співзасновник ГО Вадим Поздняков надіслав повний список громад Харківщини, вулиці яких потребують перейменування.
Зазначається, загалом ще 302 вулиці необхідно перейменувати на Харківщині. А згідно з опублікованою мапою, це один із найбільших показників по Україні, більше лише в Запорізькій області — 1001 вулиця.
Водночас Поздняков наголосив, що ця мапа може містити похибку, адже інформація постійно оновлюється.
Так, згідно з оприлюдненим переліком, вулиці варто перейменувати ще у 34 з 56 громадах області. Зокрема мова йде про Барвінську, Безлюдівську, Біляївську, Близнюківську, Богодухівську, Валківську, Височанську, Дергачівську, Дворічанську, Зміївську, Курилівську, Коломацьку, Берестинську, Куп’янську, Лозівську, Малоданилівську, Мереф’янську, Наталинську, Нововодолазьку, Новопрокровську, Оскільську, Південноміську, Роганську, Сахновщинську, Слобожанську, Солоницівську, Старовірівську, Циркунівську, Чугуївську, Балаклійську, Золочівську, Вовчанську, Люботинську та Харківську громади.
При цьому, за словами Позднякова, зараз у пріоритеті перейменувати станцію метро і вулицю Академіка Павлова у Харкові, проспект Жуковського та ще кілька десятків вулиць у місті.
Крім того, в оприлюдненому списку вулиць Харківщини найчастіше трапляються вулиці «8 березня» та «23 серпня».
За словами Вадима Позднякова наступною проблемою після перейменування вулиць є демонтаж пам’ятників, дошок та інших обʼєктів.
«Тому дуже багато об’єктів досі не демонтовано, як у Харкові, так і в області. Робоча група з деколонізації відпрацювала не дуже якісно. А якщо порівнювати з Одещиною [згідно з мапою, 228 вулиць ще потрібно перейменувати — ред.], то тут різниця дуже велика. Там робоча група зробила практично все як треба, Харківська – частково провалила процес, бо не залучила громадськість», — додав активіст.
Нагадаємо, 9 квітня 2015 року було підписано Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Відтоді багато об’єктів було демонтовано, багато назв – перейменовано. Але велика кількість об’єктів лишилася. Тож повідомити про топоніми, які варто перейменувати можна на сайті. Крім того, «Деколонізація. Україна» запрошує усіх охочих доєднатися до їх команди, усі охочі можуть звернутися до них особисто в повідомленнях у соцмережі.
Читайте також
- У Харкові планують перейменувати станції метро «Академіка Павлова» та «23 Серпня».
- З початку повномасштабного вторгнення у Харкові перейменували майже 600 топонімів.
