Домівка Олеся оснащена лише електромережею, завдяки якій працюють сонячні панелі та інші девайси.
Олесь айтівець та екоактивіст. У 2016 році він з родиною закінчив будівництво оселі. Для мінімізації ресурсів і більшої енергонезалежності тоді чоловік вирішив відмовитися від підключення газу та почати використовувати «зелену електроенергію».
«Це стало таким своєрідним втіленням нашої філософії. Ми хочемо залишити після себе на цій планеті не якийсь смітничок, а навпаки – комфортне місце для життя. Можливо з деревами, чистою водою».
Після вдосконалення системи у 2018 році сім’я вийшла у профіцит, тобто почали виробляти більше енергії, аніж споживати. Коли родина Олеся виробляє енергії більше ніж споживає, вони отримують виплати від держави за «зеленим тарифом». Таким чином, за підрахунками Олеся, за 10 років всі десятикіловатна станція мала окупитися. З початком війни виплати призупинили – тепер прибуток рахують за таким самим тарифом, як і споживання.
Про блекаути та сонячні панелі
Блекаути також вплинули на життя Олеся. Не кожен хто має сонячні панелі, цілодобово забезпечений світлом. У випадку Олеся його система підключена до мережевої системи. Це означає, що для роботи станції йому все одно необхідний стабільний постійний струм, якого, на жаль, через постійні відключення часто не буває.
Більше про те, як облаштована «екологічна станція» Олеся та як вона працює в умовах війни – дивись у нашому відео і репортажі.