Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський відвідав Південно-Слобожанський напрямок на Харківщині, де, за його словами, є загроза нових наступальних дій росіян.
Про це Головнокомандувач ЗСУ повідомив у своїх соцмережах.
Він також уточнив, що присвятив два дні роботи в підрозділах на Харківщині, працюючи разом із командувачем Об’єднаних сил — командувачем ОСУВ «Хортиця» генерал-майором Михайлом Драпатим.
«На місці в деталях вивчив оперативну тривалість. Обговорив із командуванням підрозділів Збройних Сил та Національної гвардії України шляхи посилення стійкості оборони. З’ясував першочергові потреби та запити наших військових. Віддав вказівки для вирішення проблемних питань», — зазначив Сирський.
За його словами, на Південно-Слобожанському напрямку лише протягом минулого тижня відбивали загалом понад 60 російських штурмів. Близько десятка боїв точаться щодня й надалі.
«Росіяни намагаються тиснути недостатньо, однак ми маємо бути напоготові, виносячи дієві тактичні й технологічні рішення, щоб не допустити просування загарбників», — наголосив військовий.
Що відомо про можливий наступ на Харківщину
Вперше про намір РФ навесні 2025 року здійснити новий наступ на Харківщину та Сумщину заявив Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю французькому виданню Le Figaro 26 березня. Далі цю інформацію прокоментував і Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський. За його словами, цей наступ фактично вже почався.
«Я можу сказати, що Президент абсолютно правий, і цей наступ фактично вже розпочався. Тому що вже декілька днів, майже тиждень, ми спостерігаємо збільшення майже вдвічі кількості наступальних дій противника на всіх основних напрямках», – зазначив Сирський в інтерв’ю Lb.ua.
Водночас керівник Центру протидії дезінформації Ради національної безпеки і оборони України (ЦПД РНБО) Андрій Коваленко пояснив, що заяви керівництва держави про наступ не слід ототожнювати з безпосередньо загрозою містам Суми та Харків. За його словами, росіяни дійсно протягом певного часу активізували бойові дії на цих напрямках. Проте прямої загрози обласним центрам наразі немає.
«Загроза місту Харків єдина, яка є, це “іскандери”, “шахеди”, балістична, ракетна та повітряна загроза від дронів. Тобто на наступ на Харків наразі у ворога немає сил», – додав Коваленко у відеокоментарі, опублікованому в його Telegram-каналі.
Крім того, заступник голови Офісу президента Павло Паліса 11 квітня висловив припущення, що Росія посилить свої наступальні дії у квітні та травні. У тому числі це може статися на Купʼянському напрямку. Разом з тим, цьго ж дня речник оперативно-тактичного угрупування «Харків» Павло Шамшин розповів, що у квітні російські війська активізували авіацію на Харківському напрямку. За п’ять днів росіяни вдарили 35 керованими авіабомбами. За його словами, ця кількість ударів значно більша, у порівнянні з березнем та лютим цього року.
Читайте також
- «Літо не буде легким»: у ЗСУ прокоментували плани Росії на Харківщину.
