Студенти журналістики, культурології, мистецтвознавства та інших культурних спеціальностей часто опиняються перед проблемою: де виразити свої думки та надрукувати статті. Звичайно, можно зробити це в газеті свого університету. Однак хочется вийти за межі вишу, щоб тебе почуло більше людей. Водночас не всі газети та навіть електронні видання погоджуються друкувати студентські матеріали. Тому пропонуємо вам познайомитися із виданням «ProArt».
Газета «ProArt» – це незалежне щомісячне видання в Харкові, яке висвітлює культурні явища і події, а також проблеми культури державного і світового рівнів. Газета виходить з 2012 року.
Серед причин її створення – прагнення надати відкритий дискусійний майданчик, де можна висвітлювати нові погляди з кожної галузі мистецтва. Газета прагне охоплювати багатьох читачів, а не тільки вузьке кола зацікавлених осіб культурного середовища Харкова.
«Ідея створення видання була така: висвітлювати життя галерей, виставок, художників та самого Харкова. А вже потім почали з’являтися матеріали, присвячені всім іншим галузям мистецтва: кінематографії, літературі, театру, музиці, також почали друкуватися есе художників та мистецтвознавців. Крім того, якщо говорити про початки всіх ідей, потрібно було заохочувати студентів писати та друкувати свої статі», – розповідає засновник газети Андрій Корнєв.
Газета виходить як в електронному вигляді, так і у друкованому. Видання цілком незалежне, фінансування, щоб випускати повний обсяг статей у друці, не вистачає. Тому з 2014 року повна версія номеру «ProArt» виходить тільки в електронному варіанті, а в друкованому вигляді – дайджест, скорочений обсяг всього номеру.
Дайджест випуску розповсюджують по головних галереях Харкова безкоштовно. Є сторінка у Facebook, де всі випуски «ProArt» розміщені в повному обсязі і кожен може безкоштовно її завантажити.
Оскільки газета товаришує з галереями та діячами культури, видання бере участь у багатьох заходах та конкурсах. Так, наприклад, матеріали студентів ХДАК та ХДАДМ, які були надруковані у газеті, щорічно надсилають на конкурс «Артжурналістика».
«“ProArt” у різних варіантах брала участь у Міжнародному бієнале “Нон-стоп медіа”, заходах Неформального товариства друзів Зинаїди Серебрякової. Ми з ними постійно співпрацюємо. Це головні такі два заходи», – розповідає Андрій Корнєв.
Для деяких студетнів-мистецтвознавців і культурологів газета «ProArt» стала стартом розвитку. Тепер вони – цікаві особистості в українському культурному просторі. Наприклад, кураторка і арткритикиня Наталя Маценко та мисткиня і кураторка Дар’я Кольцова.
У «ProArt» з’явилися перші публікації про тоді ще нікому невідомих молодих митців, які нині популярні в Україні (Роман Мінін, Гамлет (Зінківський), Віталій Кохан та ін.). Також у газеті часто можна побачити матеріали про молодих художників та художників-студентів.
«“ProArt” відкрите видання. Крім того, ми завжди підкреслюємо: запрошуємо всіх, кому є що сказати. Заходьте і говоріть», – Андрій Корнєв.
Тому це хороша нагода продемонструвати себе та свої навички у культорному середовищі Харкова, щоб тебе помітили.
Приєднатися до культурного видання можна на сторінці у Facebook. Пишіть та надсилайте свої матеріали на такі теми: мистецтво, література, музика, театр, кіно, дизайн, архітектура, мода тощо.