Банер фотофейку про Балтіморський міст

Фейк. На Хрещатику влаштували фотозону із зображенням обваленого Балтіморського мосту

Ігор Сум - 30 Березня 2024 | 16:20

26 березня 2024 року у Балтіморі (штат Мериленд, США) обвалилася частина автомобільного мосту, після того, як у нього врізалося вантажне судно. Вже цього дня в деяких Telegram-каналах поширили інформацію про те, що на Хрещатику влаштували фотозону із зображенням пошкодженого Балтіморського мосту. Чи дійсно це правда — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

Telegram-канал «Open Ukraine| Открытая Украина» поширив фото, на якому зображено як дівчина фотографується біля банера із зображенням Балтіморського мосту.

Фотофейко

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

За допомогою сервісу Google зі зворотного пошуку зображень, ми виявили, що поширене пропагандистами зображення було відредаговане. 

Пошук оригінального фото через сервіс Google

Оригінальне фото було зроблене Едом Рамом (Ed Ram) 08 жовтня 2022 року на виставці «Інформспротив», створеній спільно Рухом ЧЕСНО та Музеєм Революції Гідності. На ньому зображено марку-фотозону, присвячену пожежі 8 жовтня 2022 року на Кримському мосту через Керченську протоку.

Оригінальне фото марки-фотозони на виставці "Інформспротив"

Отже, пропагандисти створили фотофейк, замінивши болюче для них зображення пожежі на Кримському мосту на фото обваленого Балтіморського мосту. Таким способом вони намагаються дискредитувати українців, як таких, що не хвилюються за інші країн і не відчувають емпатії до чужої біди.

Висновок: фейк, фотофейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.