Фейк. Керівників культурних та навчальних закладів закликали залучити щонайменше трьох співробітників до участі в Марші рівності

Владислав Герасименко - 10 Червня 2024 | 09:00

Telegram-канали повідомили інформацію, що урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції закликав керівників державних установ залучити щонайменше трьох співробітників, які повинні взяти участь в Марші рівності від «КиївПрайд». Чи правдива ця інформація – дізнавалися наші фактчекери.

Що сталося?

4 червня Telegram-канал «Кот Костян – официальный канал» опублікував фото документа, який нібито належить урядовому офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції. Це розпорядження, що нібито видане віцепрем’єркою Ольгою Стефанішиною, в якому від керівників культурних та навчальних закладів вимагається виділити щонайменше трьох співробітників (від кожного закладу), аби ті взяли участь в Марші рівності від ГО «КиївПрайд», що має пройти 16 червня в Києві.

Цю новину також поширили й інші Telegram-канали, такі як: «Шаман Раху», «Шейх Тамир», «На самом деле в Днепре», «На самом деле в Киеве», «Шкварка News» та «Харьковчаночка».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Спершу ми проаналізували зміст документа (розпорядження) і помітили в ньому низку «грубих» помилок:

— В назві органу (Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції) пропущено перше слово «Урядовий»;

— Назва посади вжита в невірному роді: правильно віцепрем’єрка, а не віце-прем’єр-міністр.

Наступним кроком ми звернулися з офіційним запитом до Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в соцмережі Facebook. Попросивши підтвердити або спростувати інформацію про поширений Telegram-каналами документ, ми невдовзі отримали відповідь, що віцепрем’єрка Ольга Стефанішина не давала таких розпоряджень, і сам документ на фото є фейком.

«Вітаємо! Надане Вами джерело інформації, а саме Telegram-канал, є, очевидно, російським. На заставці ми бачимо кота на фоні триколору, мова каналу – російська. На фото, прикладеному в цьому ТГ каналі, розмито печатку, бланк є фейковим, лого неправильне, назва неіснуючого офісу, розмитий підпис Віцепремʼєрки – підробка. Ми бачимо дуже багато фактів, які свідчать про дезінформацію та пропаганду. Також номер розпорядження та компетенції Віцепремʼєрки. Відповідаючи на Ваш запит – це фейк, такого розпорядження від Віцепремʼєрки не було»

Отже, Telegram-канали поширили фейковий документ, мета якого – дискредитація української влади та політики євроінтеграції України.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.