Фейк. У рекламі КиївПрайд 2024 на Facebook використали зображення дітей

Анна Орманжи - 22 Червня 2024 | 18:39

Проросійські джерела поширили новину, стверджуючи, що в рекламі «КиївПрайд 2024» використовують зображення дітей. Аналіз новини далі у нашому матеріалі.

Що сталося?

16 червня пропагандистські джерела, серед яких Telegram-канал «Медведь» та акаунт соцмережі X Soror Inimicorum (архів), поширили новину про те, що в рекламі заходу «КиївПрайд 2024» використовують зображення дітей. Як доказ новина містить зображення нібито рекламного оголошення у Facebook від ГО «КиївПрайд» маршу ЛГБТ+ спільноти в рамках заходів «КиївПрайд 2024», який відбувся 16 червня у Києві.

«Несподівана реклама перед гей-парадом. Всі розуміємо Гейропа, але використовувати дітей у таких плакатах, здається, перебір», – йдеться у дописі.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

ГО «КиївПрайд» – це українська громадська організація, метою якої є сприяння досягненню повного дотримання прав людини для ЛГБТ+ в Україні. Ресурси ГО представлені офіційним сайтом та сторінками у соцмережах Х, Facebook, Instagram, платформі Youtube та месенджері Telegram

Проведення заходу «Марш КиївПрайд 2024» у Києві 16 червня було анонсовано організацією у соцмережах (1, 2, 3, 4, 5). За аналізом публікацій з анонсом події, ми з’ясували, що зображення дітей в них відсутні.

Аналіз зображення однозначно свідчить про його підробку, серед основних ознак:

  • у Facebook відсутній верифікований акаунт з назвою «KyivPride-2024», оригінальний акаунт ГО має назву «KyivPride»;
  • подія на офіційних ресурсах ГО позиціонується як «Марш КиївПрайд 2024» у рамках проведення заходів КиївПрайд 2024, а не «КиївПрайд-2024»;
  • текст на верхній навігаційній панелі викладена українською мовою, що свідчить про налаштування інтерфейсу для користувача українською мовою. Для таких налаштувань, рекламні пости мають позначку «Реклама», в той час, як наявна на зображенні позначка «Sponsored» використовується для англомовного інтерфейсу;
  • відсутній функціонал для закриття рекламного посту;
  • у Facebook кількість поширень вказується у форматі числа, не тексту;
  • кнопка для отримання деталей про рекламу у Facebook має текст «Докладніше», не «Докладно».

Також ми звернулись з запитом на інформацію до ГО «КиївПрайд» у Facebook. У відповідь нам підтвердили, що це фейк, організація не розміщувала подібної реклами.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.