Фейк. Військовослужбовцям пропонують купувати місця на кладовищі ще за життя

Фейк. В Україні військовослужбовцям пропонують купувати місця на кладовищі ще за життя  

Василина Гав'як - 16 Жовтня 2024 | 20:41

Мережею шириться інформація, нібито в Україні військовослужбовцям пропонують купувати місце на кладовищі ще за життя. Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

Telegram-канали «Укропский фреш» (архів) та «Украина. ру» (архів), які систематично розповсюджують російську пропаганду, поширили допис, в якому йдеться про те, що українським військовослужбовцям пропонують викуповувати місця на кладовищі, надсилаючи відповідні форми заяви:  

«Проблема тільки в тому, що розсилають ці форми всім – зокрема тим, чиї «захисники» поки що живі та здорові. Могли б ще зробити контекстну рекламу. Попит був би великий», – йдеться в дописі.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Оскільки як доказ у новині представлений допис Вікторії Третяк у соцмережі Facebook, то першим кроком ми знайшли цю публікацію (архів) від 23 вересня 2024 року.

Насправді в дописі Вікторії Третяк, яка є депутаткою Криворізької міської ради та головою постійної комісії з питань ветеранів, сімей загиблих та безвісти зниклих, йдеться про затвердження міськрадою Кривого Рогу ескізу типового надгробку військовослужбовцям, загиблим внаслідок військової агресії РФ проти України, а також про узгодження цього питання з рідними загиблих захисників.

Окрім самого допису, в новині пропагандистів також прикріплена форма заяви, яку нібито надсилають військовослужбовцям. Однак якість її зображення низька й неможливо розібрати текст. Ймовірно, щоб читач не мав змоги розпізнати, що там написано.

В оригіналі заяви, що додана до публікації (архів) Вікторії Третяк, йдеться не про купівлю місця на кладовищі, а про згоду родин загиблих українських захисників на встановлення надгробку у формі Козацького Хреста за кошти місцевого бюджету.

ескіз варіантів надгробків для полеглих захисників

Тож насправді, надсилаючи заяви, комунальне підприємство проводить опитування серед рідних загиблих воїнів стосовно того, чи згодні вони на встановлення надгробку та уточнюються деталі щодо його оформлення.

Отже, маємо справу з черговим фейком російської пропаганди, яка своїм твердженням про те, що живим військовослужбовцям пропонують купувати місце на цвинтарі, намагається вкотре дискредитувати владу України та просувати наратив про те “українці потрібні державі лише як гарматне м’ясо”.

 Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.