Росія активно намагається дестабілізувати ситуацію всередині України та зірвати процес мобілізації. Цього разу мережею шириться інформація про те, що в Миколаївській та Одеській області після спроби вручити повістки розпочалися бійки з представниками ТЦК. Чи дійсно це так – читайте у нашому матеріалі.
Що сталося?
11 лютого проросійські Телеграм-канали «Медведь» (архів), «Шейх Тамир» (архів), «Укропский фреш» (архів), «Отряд Ковпака» (архів) поширили інформацію про те, що в Україні нібито розпочалися сутички з представниками ТЦК.
На підтвердження своїх слів, автори подібних дописів публікують відео, на якому зображено бійка між людьми, що нібито почалася після спроби вручити повістки. В кадрі можна помітити чоловіків у військовій формі.
За версією одних ресурсів, події відбуваються нібито в Миколаївській області. Інші пишуть, що це Одеська область.
Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації
Аналіз
За допомогою сервісу Google зі зворотного пошуку зображень, на одному із Youtube-каналів ми знайшли відео зі схожими кадрами. Проте в назві вказується, що події пов’язані з храмом в Чернівецькій області.
Порівнявши деякі характерні елементи зображені на обох відео, ми пересвідчилися що мова йде по одну і ту ж подію.
Далі, здійснивши пошук в Google за ключовими словами «Чернівецька область, храм, ТЦК», на одному із сайтів ми знайшли (архів) посилання на відео, опубліковане в офіційному Facebook-акаунті Української Православної Церкви (так званого Московського патріархату – МП).
Стаття із даним відео також опублікована (архів) на офіційному сайті УПЦ (МП).
Насправді на відео зображено сутичку біля Церкви Святих Апостолів Петра і Павла в місті Сокиряни, Чернівецької області. Конфлікт між прихильниками Української православної церкви (УПЦ МП) та Православної церкви України (ПЦУ) там триває з жовтня 2023 року.
Зазначимо, що 7 лютого 2024 року релігійна громада ПЦУ у Сокирянах Чернівецької області подолала юридичні суперечки і вперше провела богослужіння у приміщенні храму.
Отже, події на відео не мають відношення до роздачі повісток ТЦК. До того ж фейкороби не узгодили свої дії і використали одне й те саме відео аби ілюструвати події у різних областях. Тож перед нами черговий пропагандистський фейк з метою дискредитувати українську мобілізаційну кампанію.