Нещодавно пропагандистські Telegram-канали повідомили, що у Рівному почали виписувати повістки для усіх чоловіків, що мешкають у багатоповерхівці. Чи правда це — читайте в нашому матеріалі.
Що сталося?
27 січня пропагандистський Telegram-канал «Военный обозреватель» опублікував світлину, де зображено роздруковане на папері нібито оголошення від Рівненського обласного військового комісаріату, що було розміщено в одному з житлових будинків у місті Рівному.
«Всім чоловікам, мешканцям будинку Академіка Грушевського, 38, терміново з’явитися до військкомату для постановки на військовий облік до 24 січня 2024 року… З повагою, Рівненський обласний військовий комісаріат», — йдеться в оголошенні.
«Військкомати в Україні почали виписувати повістки одразу на весь будинок, де мешкають потенційні призовники», — прокоментували оголошення автори допису.
Також цю новину поширили й інші пропагандистські Telegram-канали, такі як «Шейх Тамир», «Медведь», «РИТА ЭБЗЕЕВА» та «Время».
Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації
Аналіз
Ми з’ясували, що за адресою місто Рівне, вулиця Грабника, 4 знаходиться Рівненський обласний ТЦК та СП.
Про реформування військових комісаріатів у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) у Міністерстві оборони України повідомили у 2018 році
Першими реорганізація військових комісаріатів відбулася на Чернігівщині, Рівненщині, Дніпропетровщині та Одещині, а потім і в інших областях.
У Facebook Рівненського обласного ТЦК та СП ми знайшли пост-знайомство від 21 березня 2019 році.
Тож оскільки, як ми з’ясували, Рівненській обласний військовий комісаріат реорганізували у ТЦК та СП ми звернулися з проханням прокоментувати оголошення на будинку в Рівному, до офіційної Facebook-сторінки Рівненського обласного ТЦК та СП.
І отримали наступну відповідь:
«Ще з 2020 року військові комісаріати були розформовані, а натомість створені ТЦК та СП. Тому, чи могли ми опублікувати таке оголошення, зробіть висновок самі».
Тож, пропагандисти припустилися помилки не перевіривши юридичну назву, та використавши стару назву військового комісаріату, що була до реформи. Це ще раз підтверджує їх прагнення будь-якими засобами дискредитувати мобілізаційні заходи в Україні.
Висновок: фейк
Над матеріалом працювали: Владислав Герасименко, Юліана Топольник