Фейк. В Одесі від російського удару загинули британські військовослужбовці

Фейк. В Одесі від російського удару загинули британські військовослужбовці

Василина Гав'як - 27 Липня 2024 | 11:33

Мережею шириться інформація, нібито в Одесі від російського удару загинули британські військовослужбовці. Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно в Одесі від російського удару загинули 18 британських військовослужбовців, а ще 25 поранені. Допис з такою інформацією опублікувала (архів) нідерландська журналістка Соня ван ден Енде, а після її допису поширили низка Telegram-каналів, зокрема, «Медведь» (архів), «TarikNezalejko️️» (архів), «Шейх Тамир» (архів): 

«Російська авіація знищила британську диверсійну групу в Одесі. 18 бійців британського спецназу (SAS) загинули, ще 25 отримали поранення під час високоточного удару. Звичайно, кажуть, що ми не беремо участі у війні…».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Про джерело

Авторка допису позиціонує (архів) себе як «незалежна журналістка, яка проводить репортажі з Москви та Донбасу». 

Звернемо увагу, що Van Den Ende Sonya занесена до бази Миротворець за пропаганду війни.

Вона також має акаунт у соцмережі ВКонтактє, де зазначає, що працює в Москві.

Про пропагандистську діяльність Van Den Ende Sonya висвітлювали у виданні Pointer.

Офіційні коментарі

На повідомлення нідерландської журналістки відреагували (архів) у Центрі протидії дезінформації (ЦПД) та з посиланням на пресслужбу ОУВ «Таврія» і речника ВМС ЗСУ Дмитра Плетенчука наголосив, що інформація про загибель та поранення британських військовослужбовців в Одесі — фейк.

Також ми звернулися по коментар до Інтернаціонального легіону оборони України.

Там нам порадили звернути увагу на позиціонування авторки допису (її дописи, особисту інформацію, поширення, вподобання), що дасть зрозуміти, хто вона та на кого працює. Нагадаємо, авторка сама зазначила, що працює в Москві (столиці країни-терориста) та на Донбасі (тимчасово окупованій росіянами українській території).

Отже, перед нами чергова спроба росіян просунути свій наратив про «іноземних найманців» у лавах Збройних Сил України. Звернемо увагу, що останнім часом ми часто стикаємося з дезінформацією щодо залучення Україною іноземних військових і про нібито звитяжне знищення їх росіянами. Це пов’язано з тим, що не маючи реальних перемог на полі бою російська пропаганда намагається створити образ військового протистояння не просто з Україною, а з усіма країнами НАТО.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.