Фейк. В Україні чоловіків призивного віку відмовляються лікувати без довідки ТЦК

Василина Гав'як - 27 Січня 2024 | 14:43

Мережею шириться інформація, нібито в Україні чоловіків призовного віку відмовляються лікувати без довідки ТЦК. Чи справді це так – читайте на нашому сайті.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно в Україні чоловіків призовного віку відмовляються лікувати без довідки з ТЦК. У надісланому дописі, зокрема, йдеться про таке:

«Мова йде, зокрема, про планові госпіталізації до державних лікарень. У переліку документів, які повинен зібрати пацієнт, перед тим, як «лягти в лікарню», все частіше фігурує довідка з військкомату про військовий облік. А якщо такої довідки нема, лікарі всіляко відмовляють у госпіталізації».

Також у дописі йдеться про те, що нібито співробітниця одного з Центрів надання адміністративних послуг міста Харкова Аліна підтвердила інформацію про необхідність довідки з ТЦК під час госпіталізації чоловіків призовного віку:

«У чоловіків віком від 18 до 60 років справді можуть вимагати довідку з ТЦК, адже є відповідні листи територіальних центрів комплектації, які почали надходити до лікувальних закладів ще декілька місяців тому».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Проаналізувавши надісланий допис, ми звернули увагу на те, що автор зазначає, що про потребу в лікарнях довідок з ТЦК нібито розповідали жителі Івано-Франківської, Харківської, Тернопільської, Київської та Сумської областей.

Тому ми вирішили зателефонувати до держлікарень цих обласних центрів.

Відповіді лікарень

У КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради» нам пояснили, що для госпіталізації потрібне скерування від сімейного лікарня. Потребу в довідці з ТЦК вони заперечили.

У Харківській обласній клінічній лікарні зазначили, що для госпіталізації чоловіків призовного віку потрібне скерування від сімейного лікаря та підпис/погодження медичного директора лікарні. Про довідку з ТЦК вони також не чули.

Потім ми зателефонували до Тернопільської міської лікарні №1, де нам розповіли, що чоловікам призовного віку не потрібна довідка з ТЦК. Однак, якщо чоловік є військовослужбовцем, тоді потрібна довідка з військової частини, до якої він належить.

У Сумській міській клінічній лікарні №1 пояснили, що довідка з ТЦК при госпіталізації потрібна лише у тому випадку, якщо чоловік призовного віку проходить медогляд у ТЦК і йому потрібне дообстеження безпосередньо у лікарні. Якщо ж чоловік просто призовного віку, довідка з ТЦК не потрібна, потрібне скерування від сімейного лікаря.

Також ми зателефонували до Київської міської клінічної лікарні №1, де нам повідомили, що госпіталізація цивільних чоловіків призовного віку відбувається на загальних підставах. Тобто, або людей привозить карета швидкої допомоги, або потрібне скерування від сімейного лікаря.

Коментар співробітниці Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП)

Наступним кроком ми зателефонували на гарячу лінію ЦНАП міста Харкова, де нам пояснили, що їхні співробітники не мають компетенції надавати такі коментарі, адже Центр надання адміністративних послуг не має відношення до ТЦК та СП. Також вони запевнили, що не чули про листи, що нібито ТЦК вже декілька місяців надсилають до лікарень.

Листи з Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК)

Ми також звернулися до одного з ТЦК міста Харкова та міста Києва, де нам також відповіли, що про такі листи чують вперше.

Також хочемо зауважити, що чинним законодавством не передбачено жодних обмежень особи на отримання медичної допомоги. Адже згідно з основами законодавства України про охорону здоров’я:

«Кожен громадянин має право на безоплатне отримання у державних та комунальних закладах охорони здоров’я медичної допомоги».

Тож, перед нами черговий фейк, що має на меті дискредитацію влади та поширення панічних настроїв у суспільстві.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.