Постер до фейку про українку, що знімала відео в берлінських фітнес-клубах

Фейк. Українка заробляла гроші, знімаючи в німецьких фітнес-клубах жінок, що переодягаються

Ігор Сум - 20 Квітня 2024 | 08:52

На тлі планів Німеччини щодо надання військової допомоги Україні у 2024 році, російська пропаганда намагається дискредитувати українців в очах німців та позбавити підтримки у війні проти Росії. Так, нещодавно в мережі з’явилася інформація про те, що поліція німецького міста Берлін заарештувала українку, котра у фітнес-клубах міста таємно знімала на відео як жінки переодягаються. Чи дійсно це так  — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

Проросійські Telegram-канали «Медведь» (архів) та «VOBLYA» (архів) поширили новину про те, що поліція Берліна нібито заарештувала українку, котра протягом року таємно знімала на відео як жінки переодягаються у фітнес-клубах німецької столиці. 

Фейк на Телеграм-каналі «Медведь»
Фейк на Телеграм-каналі «VOBLYA»

Як доказ, автори Telegram-каналів додали відеосюжет німецькою мовою, де розповідають про те, українська біженка Олена Броваренко придбала абонемент в спортивні студії Fit, Superfit і Crunch Fit і таємно знімала на відео жінок що переодягаються. З метою заробітку, отримані відеоматеріали вона потім нібито продавала на порносайтах в анонімній мережі Даркнет (англ. DarkNet).

Кадр із зображенням фітнес-клубу з фейкової новини
Кадр із зображенням винуватиці з фейкової новини

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

У відео, що поширюють фейкороби, у лівому нижньому куті знаходиться логотип «BR24».

Цей логотип належить службі новин Баварії (BR24), що входить в структуру німецької телерадіокомпанії Bayerischer Rundfunk (BR). Ідентичний логотип ми знайшли на відео опублікованих службою новин на офіційному каналі Youtube-каналі.

Скриншот із фейкового відео
Скриншот зі справжнього відео BR24

Тож, ми надіслали запит з проханням BR24 відповісти, чи дійсно вони є автором відеосюжету про українську біженку. Медіа спростувало свою причетність до відео, зазначивши, що вони не публікували ні такого відео, ні інформації зазначеної в ньому.

Крім того, зауважимо, що інформація про даний інцидент присутня лише на проросійських Telegram-каналах.

Отже, історія з арештом та звинуваченням українки у зніманні та продажі відео з роздягалень фітнес-клубів Берліну, є лише вигадкою пропагандистів. Вона створена з метою дискредитації українських біженців та позбавлення військової підтримки України Німеччиною.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.