Фейк. У США вперше відбувся концерт робота

Nazar Hlamazda - 21 Липня 2024 | 14:34

Мережею поширюється інформація, що у Кремнієвій долині відбувся перший в історії концерт на якому виступав робот. Чи дійсно це так — з’ясували наші фактчекери. 

Що сталося? 

Новинний портал «Культура сьогодні» опублікував інформацію (архів) про перший у світі концерт, який провів робот створений компанією TechFusion Dynamics. Подія відбулась у Кремнієвій долині, що у Каліфорнії. Автори зазначають, що на подію прийшли тисячі глядачів.

У матеріалі зазначено, що концерт робота розпочався з вітальних слів англійською мовою, до того ж з легким британським акцентом, після цього робот виконав хіти різних часів, від рок-хітів до сучасних попкаверів, а особливо глядачам сподобався виступ у стилі реп. 

За інформацією зі статті, робота створили із застосуванням найсучасніших технологій, зокрема нейронних мереж для генерації тексту та музики в реальному часі, а також чіпів Apple M3 Pro, що дозволяють генерувати звукові доріжки безпосередньо на місці, без використання віддалених серверів. Крім того, робот-співак оснащений передовими моторними системами та штучним інтелектом від TechFusion Dynamics, які дають йому рухатися з максимальною точністю та грацією і реагувати на зміни в навколишньому середовищі та настрій аудиторії.

Також за словами авторів на події були присутні відомі американські зірки Ді Капріо та Джесіка Честейн , які також прокоментували цю подію. 

«Серед присутніх гостей були помічені відомі актори які прокоментували побачене ними на сцені. Зокрема Леонардо ДіКапріо заявив: “Це неймовірний крок уперед для штучного інтелекту. Я вражений, наскільки природно він взаємодіє з публікою.” А  зірка фільмів “Марсіанин” та “Агент Єва” актриса Джессіка Честейн додала: “Я б ніколи не подумала, що робот зможе викликати такі емоції. Це майбутнє, і воно тут”», — наводять слова гостей автори матеріалу. 

Зазначається, що відтепер таку подію планують проводити щорічно. 

У статті також наводяться 4 світлини з концерту, де можна побачити робота виступаючого на стадіоні. 

Також цю новину поширив інформаційний портал «Ми — Вінничани».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

TechFusion Dynamics

Інформація про компанію TechFusion Dynamics розміщена на британському сайті з пошуку інформації про компанії «Companies House». В інформаційній картці зазначено, що TechFusion Dynamics заснована у 2023, проте перші фінансові звіти будуть складені до 31 серпня 2024 року, а перша заява на підтвердження діяльності компанії має бути складено до 29 серпня 2024.

Звертаємо увагу й на зазначену адресу компанії 3 Tippett Rise, Reading, England, RG2 0DJ.

На мапі сервісу Google Maps ця компанія не позначена за адресою. 

А саме місце розташування більше схоже на житловий район, ніж на IT-центр.

Світлини зазначеної адреси/Джерело: Google Maps

Також зазначимо, що компанія не має офіційного сайту. Єдине, що нам вдалось віднайти це Facebook-сторінка під назвою «TechFusion Dynamics.Ltd». Проте на ній замість звітів про високотехнологічні розробки, можна побачити лише продажу різноманітних товарів від дитячих іграшок до парфумів, а адресою компанії вказаний В’єтнам, діяльністю сторінки зазначається «реклама та маркетинг».

Чіп Apple M3 Pro

В статті зазначалось, що при виготовленні роботів використовувались чіпи Apple M3 Pro, які, за ствердженням, здатні генерувати звукові доріжки безпосередньо на місці, без використання віддалених серверів. Однак на офіційному сайті Apple цей чіп вказаний як обчислювальний ресурс, призначений для використання в комп’ютерах Mac задля покращення роботи процесора, пам’яті, зберігання даних і мережевих можливостей, а не генерування аудіодоріжок. 

Фото робота

Розберемо детально кожну світлину робота-співака. 

На першому фото видно, що у робота є густі волосся у вигляді дредів, розташовані позаду голови. В каркасі присутні різнокольорові деталі, наприклад, синій дріт у шиї. Металева поверхня яскраво блищить на сонці. Звертаємо увагу на те, як робот тримає мікрофон — він наче висковзує з його рук.

На другому фото робот змінив блискучий матеріал на матовий, волосся стало ще більш густим і нагадує афрокоси, а не дреди. Також тепер воно розташоване посередині голови. Каркас став повністю темним, без синього дроту та інших деталей.

На третьому фото робот має рідке волосся, що знову нагадує дреди. Металева поверхня глянцева як на першій світлині, і в частині грудей він не має обшивки, а замість неї видно каркас з багатьох дротів

На четвертому фото дреди робота розташовані позаду та з боків голови, а чоло залишилося без волосся. Грудна обшивка знову присутня, але вона більше нагадує «жилетку»(безрукавку), ніж імітацію м’язів грудної клітини, як на перших двох варіантах. Звертаємо вашу увагу на руку робота, тут видно, що він має лише 3 пальці чого немає на інших світлинах.  

Також перевірка у сервісі AI or Not, показала, що ці світлини ймовірно згенеровані штучним інтелектом. 

Отже, ми зіштовхнулись з черговим фейком з використанням штучного інтелекту.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.