Мережею шириться інформація, нібито у Рівному усіх переселенців змушують проходити «тест любові» на факт співпраці з російськими спецслужбами. Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.
Що сталося?
До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно у Рівному перевіряють усіх переселенців на факт співпраці з російськими спецслужбами. Допис з такою інформацією опублікував (архів) Telegram-канал «Укропский фреш», який регулярно поширює російську пропаганду:
«У Рівному злякалися “російських партизанів” — переселенців почали змушувати проходити «тест любові». Місцева влада прийняла рішення перевірити всіх переселенців з інших регіонів України на предмет співпраці з російськими спецслужбами».
Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації
Аналіз
Ми проаналізували надісланий нам допис, де окрім тексту автори опублікували відеофрагмент, у якому розповідається про «тест любові». На уривку видно водяний знак ТОВ «Телерадіокомпанія Рівне1» та чути, що йдеться про іноземців.
Повне відео ми знайшли у публікації (архів) на сайті телерадіокомпанії.
На сайті Управління ДМС (Державної міграційної служби) у Рівненській області опублікували (архів) матеріал, у якому розповіли, що «тест любові» справді є, але проводиться виключно серед пар, де є іноземець, який хоче отримати посвідку на постійне проживання в Україні. Саме тому співробітники міграційної служби проводять тест, аби впевнитися, що шлюб створений задля побудови сім’ї та не є фіктивним:
«Нещодавно до Закону України «Про імміграцію» та Постанови Кабінету Міністрів «Про деякі питання у сфері міграції» внесено зміни щодо вдосконалення умов і порядку імміграції в Україну іноземців та осіб без громадянства. Відтак, однією з умов отримання дозволу на імміграцію в Україну іноземцем, який перебуває у шлюбі з громадянином України понад 2 роки, визначено успішне проходження тестування подружжям».
Тестування вважатиметься пройденим, якщо відповіді пари збігатимуться на 90%, тоді факт перебування у шлюбі з громадянином України буде підставою для надання дозволу на імміграцію, йдеться на сайті ДМС.
Також ми зателефонували до служби, аби додатково впевнитися, чи не застосовується «тест любові» щодо переселенців.
Нам відповіли, що Державна міграційна служба не має відношення до переселенців. Адже переселенці реєструються у соцзахисті, а до міграційної служби звертаються у разі необхідності обміну паспортів.
Отже, «тест любові» — це перевірка, яка проводиться міграційною службою серед пар, де є іноземець, який претендує на посвідку постійного проживання в Україні. Інформація про те, що це тест на виявлення російських партизанів серед переселенців, не відповідає дійсності.
Висновок: фейк
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!