Фейк. У Конотопі спалили автомобіль ТЦК та СП

Анна Орманжи - 26 Травня 2024 | 14:45

Дезінформаційна хвиля спрямована на дискредитацію мобілізаційних процесів в Україні, систематично просувається через фейки та маніпуляції. Цього разу в рамках даної кампанії, російські пабліки поширили новину про те, що «противники» мобілізації спалили в Конотопі автомобіль ТЦК та СП. Що не так з цією новиною – далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

З 14 травня російські Telegram канали, зокрема «Два майора», «ZАПИСКИ VЕТЕРАНА», «Шейх Тамир», «Александр Семченко», «Kotsnews», «СОЛОВЬЁВ» та інші почали масово поширювати новину про те, що в ніч з 13 на 14 травня в місті Конотоп Сумської області «противники» мобілізації нібито спалили автомобіль ТЦК та СП. За доказ додане відео пожежі в темний період доби та фото задньої частини автомобіля, що нібито знаходиться у користуванні ТЦК та СП і який нібито палає на відео.

Тільки в розглянутих Telegram-каналах за декілька днів кількість переглядів перевищила 1, 5 мільйони.

Протягом наступних днів новину також поширили російські пропагандистські сайти, зокрема «Подоляка», акаунти в соцмережі Х, які поширюють публікації російської пропаганди, зокрема «Alisa_Vasilisa», «Informações mundiais e militares», «Тоби айоделе -Tboy», акаунти в російській соцмережі «ВКонтакте» та на платформі Youtube.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Перевіривши інформацію на офіційному сайті та сторінках у соцмережах ГУ ДСНС у Сумській області, ми з’ясували, що жодної інформації щодо загоряння легкового автомобіля протягом 13-14 травня 2024 року у місті Конотоп вони не містять.

Також відсутні новини про правопорушення, пов’язані з підпалом легкового автомобіля у місті Конотоп за даний період часу на офіційному сайті та сторінках у соцмережах Нацполіції Сумщини.

Жодної інформації про займання легкового автомобіля у місті Конотоп з 13 на 14 травня немає також і в регіональних та місцевих ЗМІ.

Відео у новині низької якості, зроблене в темний період доби, містить кадри горіння об’єкта, подібного до автомобіля, неподалік від якого розташовані два інших авто. Супроводжується відео звуками автомобільної сигналізації та вибуху. Однак відео не містить даних, щоб ідентифікувати місце, час та інші деталі.

На фотографії у новині зафіксована задня частина автомобіля марки «KIA» з номерним знаком «OS 04104» пофарбованого у темно-зелений колір. За пошуком у пошукових сервісах та соціальних мережах ми знайшли автомобіль з відповідними даними.

4 січня 2024 року Благодійний фонд «Центр Добра» на своїй сторінці в Instagram опублікував пост (архів) про передачу автомобіля з відповідними даними у користування 31 окремій механізованій бригаді ЗСУ.

Тож, ми звернулись з запитом на інформацію до 31 ОМБр щодо передачі автомобіля та його теперішнього стану. У відповідь в бригаді нам повідомили, що даний автомобіль дійсно знаходиться у користуванні бригади, до ТЦК та СП не передавалась. Ба більше, наразі він використовується механізованим батальйоном бригади для виконання бойових завдань, перебуває в робочому стані.

Також ми звернулись з запитом та ДСНС Сумської області щодо випадків займання легкового автомобіля у місті Конотоп в означений час. У відповідь нам повідомили, що у ніч з 13 на 14 травня 2024 року до підрозділів Головного управління повідомлення про загорання легкових автомобілів у м. Конотоп не надходили.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.